Rodiče vítáni

Týden 8.4. – 12. 4. 2024 „Petrklíč, zima už je pryč! Domácí zvířata, mláďata“

Další krásný a hlavně slunečný týden plný různých aktivit je za námi. V tomto týdnu jsme se hlavně zaměřili na zvířátka a jejich mláďátka. Děti si zopakovaly, jak se jmenuje maminka, tatínek a mláďátko u jednotlivých zvířátek, také jsme stihli nějaká zvířátka namalovat a říct si nějaké zajímavosti o nich.

Celý týden nás doprovazel jarní vzdělávací projekt LÍHNUTÍ KUŘAT, při kterém děti mohly pozorovat proces jejich líhnutí přímo ve školce. Líheň s pěti vajíčky se nacházela ve třídě Ježečků, kam jsme denně chodili pozorovat „změny“. Ve středu ráno jsme objevili první tři roztomilá kuřátka, která na nás zvědavě koukala. Další den se vyloupla poslední dvě kuřátka. V pátek jsme se se všemi pěti kuřatky rozloučili, a rodiče ze třídy Ježečku, kteří je adoptovali slíbili, že se o ně postarají a poté je nám přinesou ukázat.

Další povedenou akci jsme absolvovali ve čtvrtek spolu s ostatními třídami s kamenné školky – výlet do Chvalského zámku, kde jsme navštívili výstavu „Helena Zmatlíková dětem – 100 let“, která oslavuje sté výročí od narození nejznámější české ilustrátorky 20. století paní Heleny Zmatlíkové. Výstava děti moc zaujala, pozorně si prohlížely knížky, ilustrace a obrázky. Ve sklepě zámku jsme objevili hernu zpracovanou na motivy knihy Děti z Bullerbynu. Také tady se promítaly pohádky o Třech koťátkách, které děti moc pobavily. V další místnosti jsme objevili omalovánky se známými ilustracemi z pohádek. Z výstavy jsme odjížděli naplněni novými zážitky.

Krásný slunečný víkend

Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko