Rodiče vítáni

Týden „Cestou kolem světa za 14 dní“

Uplynulý týden jsme věnovali „cestování“ a jednotlivým zemím a světadílům. A aby toho nebylo málo, vydali jsme se autobusem k babičce Adrianky, která se stará o naše korely.

Dále pro přihlášené děti celý týden probíhala školička Hravého In-line bruslení, která v pátek na závěr pro děti připravila závod. Za odměnu dostaly medaile.

V pondělí se děti seznámily s jednotlivými světadíly, prohlédly si vlajky některých zemí, poté je zkusily najít na glóbusu. Také jsme hledali destinace, kam už někdo z dětí cestoval nebo se tam chystá. Některé si mohly zkusit namalovat vlajku, která se jím nejvíce líbila.

V úterý jsme slavili páté narozeniny naší Stellinky, která pro děti připravila pohoštění v podobě skořicových šneků a štrůdlu. Dále jsme se připravovali na Zahradní slavnost, která proběhne 13.5. od 15:30. Moc se na Vás těšíme ❤️

Ve středu jsme měli výlet autobusem k babičce Adrianky. Cesta byla jen dvě zastávky MHD a dále jsme šli pěšky. U cesty už na nás čekala babička, Maxík (bráška) a maminka Adrianky. Po svačině děti měly exkurzi po obydlí, mohly si pohladit pejsky, kočky, podívat se na korely a papoušky, kterých tam bylo opravdu hodně. Jako pohoštění dostaly meloun a buchty.

Ve středu Mirka, která je původem z Ukrajiny, nám ukázala ukrajinský kroj, řekla pár zajímavostí o Ukrajině, a spolu s Chrisem, který je také z Ukrajiny, zazpívali hymnu. Mluvila i o tom, jaká slova máme stejná, a jaká znamenají opak.

Ve čtvrtek k nám přišla paní doktorka Bubová, která si s dětmi moc hezky povídala o medicíně, lékařích a první pomoci. Paní doktorka přinesla několik plyšových pacientů, na kterých nám předváděla nějaké lékařské zákroky. Dětem se dopoledne velmi líbilo a ještě na vycházce si o všem povídali.

V pátek jsme se starali o naši zahradu, pleli záhony, sázeli kedlubny, které nám přinesla paní Vítková, ochutnávali jahody, ředkvičky a salát. Dále jsme si užívali herní prvky, cvičili s obručí a švihadlem. Paní učitelka Ivetka, pro děti připravila žíněnky, na kterých si děti mohly zkusit udělat kotoul nebo prostě jen ležet.

Krásný víkend, vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko