Rodiče vítáni

Týden od 15.1. do 19.1. 2024 „Ve zdravém těle zdravý duch“

První týden nového tématu jsme se hlavně věnovali našemu tělu. Seznámili jsme děti, jak to v nás vypadá „uvnitř“, co bychom měli dělat, abychom měli zdravé tělo a cítili se plní síly a energie.

V úterý jsme oslavili třetí narozeniny naší Marušky, a chlapečka z Lištiček, kteří si pro děti připravili dobroty a malé dárečky. Další den si děti měly možnost vyrobit svůj vlastní špíz z ovoce, které přinesly z domova. Rády si ho krájely, a napichovaly na párátka. Nejdůležitější na konec – všechno, co se vyrobilo, se musí sníst. Také jsme mluvili o prevenci, a co dělat, když se někomu něco stane, na jaké číslo máme volat, co jak správně se záchranáři mluvit. Dále jsme foukali z barev „bacily“, kteří mohou žít na špinavých rukách a neumýtých potravinách.

Na závěr týdne jsme „vyráběli“ plíce, abychom děti mohly pochopit princip dýchání.

Denně jsme absolvovali vycházky okolím školky, byli jsme se podívat za naším třídním stromem, zkontrolovat louku pod hřištěm, která byla celá rozrytá od divokých prasat. Také jsme se byli podívat na Sulický potok, kde jsme s nadšením pozorovali pasoucí se srnu. Už se těšíme na další týden, který proběhne ve znamení Zimních olympijských her.

Krásný víkend, vaše LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko