Rodiče vítáni

Týden od 21. 3. do 25. 3. 2022 Ponožkový den, Mezinárodní den vody

Krásné počasí v tomto týdnu nám přineslo mnoho nových zážitků.
V pondělí byl nejen první jarní den, ale také Ponožkový den, Světový den Downova syndromu. A tak děti z přebytečných ponožek udělaly „Bramboráky“, loutky s hlavičkou z brambory. Můžete si je všechny prohlédnout na plotě naší školky. Z dalších ponožek si děti s pomocí paní učitelek vyráběly zajíčky. Velký zážitek si děti odnesly z mobilního planetária, kde nám promítali animovaný film Oceán.
Úterní Den vody se nesl ve znamení pokusu s filtrací vody a povídáním si o koloběhu vody. Téma jsme zakončili procházkou k Sulickému potoku. A také proto nás celý týden provázela říkanka „Déšťové kapičky dostaly nožičky…“.
Na nedaleké louce se děti věnovaly pohybovým aktivitám – házení a kopaní s míčem, hod létajícím taliřem, běh, hry se závojem a v neposlední řadě skákání gumy.
Páteční den byl ve znamení jarního úklidu na školní zahradě. Děti pomáhaly s opravou hmatového chodníku a sbíraly kameny z trávy, ale především pomáhaly se sázením vrbových prutů a s jejich velikonoční ozdobou. K tomu se děti naučily a s klavírem zazpívaly písničku „Jaro, léto, podzim, zima“…. A tak dodáváme… „Ve školce je nám prima“.

Hezké dny přeje Iveta Holá

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko