Rodiče vítáni

Týden 1.4. až 5.4.2024

Petrklíč, zima už je pryč!

Tento zkrácený týden po Velikonocích jsme měli téma „Petrklíč, zima už je pryč“. Ráno jsme se pozdravili v kruhu, pohladili jsme kamaráda, povídali jsme si o Velikonocích, kdo koledoval, kdo byl na výletě. V tělovýchovné chvilce se děti rozehřály atletickou abecedou, děti si protáhly tělíčko a těšili jsme se na cvičení se Sokolem do života. Děti cvičily s Kobylkou Emilkou a Opičkou Haničkou, procvičovaly dovednosti běhání, skok do dálky, hod do dálky, lezení ve vzporu dřepmo, přeskoky přes lavičku, převaly a obraty kolem své osy. Poté zrelaxovaly na zádech jako uvadlá kytička. Pracovali jsme s demonstračními obrázky jarních kytiček, vytleskávali jména kytiček, určovaly první písmeno, následně jsme hledaly kytičky venku na zahrádce.

Ve středu jsme se zahřáli na koberci během, cvičily jsme s overbally, protáhly jsme si celé tělíčko, děti si házely overbally ve dvojících, opakovaly jsme si názvy kytiček pomocí demonstračních obrázků, vysvětlily jsme si, co potřebují květiny k růstu-slunce, voda, živiny. Děti kreslily tulipány pomocí vidličky namočené v temperové barvě, dolepily stonky barevnými fóliemi a mladší děti kreslily modřence, otiskly prstíčky namočené v barvě a namalovaly stonek suchými tempery. Také nás tento den čekala zkouška Požární poplachu. Děti na zahrádce zalévaly kytičky, vařily ve venkovní kuchyňce, jezdily na koloběžkách s ochrannými přilbami.

Ve čtvrtek nás čekal velký den, obhajovali jsme titul pro Ekoškolu. Děti vše zvládly s úsměvem 🙂 Děkujeme moc všem za podporu a spolupráci 🙂 Ve třídě jsme také nezaháleli, rozehřáli jsme se chůzí, během, poskoky, překopáváním a zakopáváním. Děti si protáhly celé tělo pomocí jógových pozic. Také jsme se pustili do výroby plakátu na akci: Ukliďme Česko. Venku na zahrádce si děti užily volnou hru v kuchyňce, vyráběly imaginární jídlo s použitím hlíny, písku a trávy. Skákaly panáka, malovaly křídou, jezdily na odrážedlech a koloběžkách.

V pátek jsme se již tradičně účastnili akce: Ukliďme Česko. Ráno jsme ve třídě vysypali „odpadky“ a děti třídily do barevných popelnic. Také jsme zkoušeli driblovat s overballem. Venku jsme se sešli před školkou a pustili jsme se do uklízení okolí školky, kde se nejvíce nepořádku nacházelo v okolí stavby nové školy. Opět máme čisté okolí a doufejme, že nám vydrží co nejdéle. Děkujeme moc všem za pomoc.

Krásný víkend přejí Motýlci 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko