Rodiče vítáni

Týden 10.10. až 14.10.2022

Zamykám, zamykám les

Tento týden byl ve znamení lesních plodů, listů a ostatních přírodnin.

Pondělí jsme pomocí stavebnice kalpa skládali kostky do tvaru stromů. Společně jsme zpívali s klavírem za doprovodu Orffových nástrojů – „Vlašťovičko leť“, „Cib, cib, cibulenka“, „Prší, prší“.

V úterý nás čekala badatelská vycházka plná úkolů – sbírání přírodnin dle vzoru – šiška, houba, větvička, kaštan, žalud, šípek, jeřabina, list, kamínek, úkoly – najdi něco zeleného, žlutého, dotkni se nejvyššího stromu, dotkni se trávy, zavři oči a poslouchej, co slyšíš. S nasbíranými přírodninami z vycházky jsme pracovali celý zbylý týden.  Naučili jsme se také básničku „Do lesa dnes půjdeme“.

Ve středu jsme tvořili skřítka Podzimníčka z nasbíraných barevných lístků. Děti si nakreslily obličej skřítka, vystřihly, nalepily na barevný papír a dolepily vlasy z listů. To jsou barevní a veselí skřítci.

Čtvrtek byl zaměřený na plnění domácích úkolů. Prvním z nich bylo donesení brambory na vytvoření ježečka z přírodnin, což se dětem moc povedlo. Druhým úkolem bylo přinést fotky na rodokmen. U tvorby rodokmenu jsme si povídali o tom, kdo je na fotce a kdo to vlastně je? Jak se maminka, tatínek, babička a dědeček jmenují. Čí je to vlastně maminka či tatínek. Mám sourozence? Bylo to skutečně krásné dopoledne. Odpoledne bylo věnované brigádě s rodiči na školní zahradě.

Velké díky vám všem, co jste se zúčastnili a podíleli se na zkrášlení zahrady pro naše dětičky. Někdo se pustil do vyrobení ponku z palet, někdo vzal do ruky brusku a brousil lavičku, pískoviště, kuchyňku nebo již zmíněný vyrobený ponk. Dále se barvilo, aby to bylo vše krásně barevné. A poslední skupinka tatínků a maminek se pustila do výkopových prací na hmatový chodníček. Moc děkujeme 🙂

Pátek jsme si ještě vytvořili jeden obrázek na nástěnku – otisky listů a ručičky jako žalud. Dolepili jsme, co bylo třeba, a obrázek byl na světě. Ale hned po svačince už byly děti natěšené na navození přírodnin do hmatového chodníčku, na doplnění nářadí do ponku. To bylo panečku radosti!

Tak a teď si hezky užijeme víkend a hurá společně do dalšího týdne 🙂

Dvořáková Tereza

Básnička:

Do lesa dnes půjdeme,

potichoučku budeme.

Rozhlédnem se do všech stran,

stromy všechny kolem znám.

Borovice, smrček, jedle,

šiška na mě spadla hnedle.

Shodila jí veverka,

je to pěkná čiperka.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko