Rodiče vítáni

Týden 10.4. až 14.4.

Síly přírody

Tento týden byl ve znamení 4 základních přírodních živlů. Celý týden jsme měli postavenou překážkovou dráhu, skládali jsme obrázky ohně a větru, hráli si a tvořili s kinetickým pískem, skládali obrázky větru pomocí pet víček. Tak jsme hledali v kapce vody písmena V a těžší varianta byla hledání slova VODA. Pracovali jsme s obrázky zvířátek a třídili je podle toho, kde žijí (voda, vzduch, země).

Školka nám začala až v úterý, neboť v pondělí byl státní svátek – Velikonoční pondělí. A jak začít úterý jinak než vyprávěním zážitků z Velikonoc. Kdo byl koledovat a kdo byl vykoledovaný, kdo doma barvil vajíčka nebo pletl pomlázku. Co se nám na Velikonocích líbilo, a co naopak nelíbilo.

Potom jsme oslavili Dorinky 5. narozeniny skvělým dortíkem a pustili jsme se do našeho tématu. Čekal nás totiž příběh o skřítkovi Živlovi, který nám řekl něco o sobě a o svých 4 kamarádech. A pak jsme si skřítka Živla museli vybarvit, aby nebyl smutný, že je jen černobílý. Někteří naši kamarádi odjeli do solné jeskyně, ale skřítek Živel na ně čekal ve školce 😊

Ve středu jsme si s dětmi převyprávěli příběh skřítka Živla a řekli si, kdo byli jeho 4 kamarádi, jak vypadají, jak jim můžeme pomoci, když jsou nešťastní, proč jsou vlastně nešťastní.  Více jsme se seznámili s kamarádem OHNĚM. Čím je pro nás dobrý a čím naopak ne. Připomněli jsme si telefonní číslo na hasiče a v rámci výtvarné výchovy jsme tvořili plamínek. Začali jsme z proužků papíru nejdříve ohništěm. A taky nás čekala poslední lekce školičky bruslení ve Velkých Popovicích.

Ve čtvrtek na nás ve školce čekalo velké a nečekané překvapení. Přišel se na nás opět podívat příšerák Sully. Nejspíš slyšel, jak si děti povídaly o tom, že se jim po něm stýská, a že by ho znovu rády viděly. A tak se ráno objevil ve školce a s dětmi si chviličku pohrál. Děti z něho měly obrovskou radost – skákaly, tancovaly, ukazovaly mu, co ve školce děláme a co máme za úkoly.

Také jsme pokračovali dál s povídáním o našich 4 základních živlech – čím jsou pro člověka dobré a čím ne.  Dodělali jsme rozdělaný plamínek – rozfoukávání vodových barev – tvoření ohně. Při pobytu venku jsme zasázeli semínka zeleniny do květináčků – okurky, hrášek, dýně, patizon a okrasné dýně.

Pátek byl zaměřený ZEMI – jakou má barvu, k čemu je pro člověka dobrá, jestli nám může nějak škodit a jak. Pozorovali jsme vyklíčené fazole, které jsme si vypěstovali v uzavíratelných průhledných sáčcích z důvodu pozorování růstu – zakoření apod.. Pustili jsme se do přesázení fazolí do květináčů, aby nám na jaře krásně rostli venku.

Tak a teď hurá do dalšího týdne a těšíme na společnou brigádu s rodiči 😊

Tereza Dvořáková

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko