Rodiče vítáni

Týden 10.6. až 14.6.2024

Cesta kolem světa za 14 dní

Cesta kolem světa za 14 dní bylo téma, které nás celý tento provázela. S dětmi jsme si povídaly o námořnících a pirátech. Při ranním cvičením jsme nezapomněli na námořnický běh po palubě, rozcvičku námořníků. Poté následovala přetahování lanem ve dvou družstvech a podbíhání lana. Všechny děti zvládly zdatně námořnickou zkoušku. Oslavily jsme 5. narozeniny Jaromírka pochutnali jsme si na výborném dortu a Jaromírek rozdal dětem dárečky v podobě razítek. V atlasu světa jsme si ukázali, kde se všude nachází moře a oceány. Na zahrádce jsme vypustili poslední dva motýlky, kteří nám přes víkend povyrostli.

V úterý jsme se přivítali s pohlazením kamaráda, zopakovali jsme si dny v týdnu. Děti pracovaly s Bee-bot včelku. V kruhu jsme si povídali o svátku všech tatínku, co pro nás tatínci dělají, jaká je s nimi legrace a proč mám rád svého tatínka. Při tělovýchovné chvilce jsme se zahřáli při rytmu bubínku. Při zastavení jsme drželi stabilitu. Také jsme se zaměřili na cvičení s overbally a hody vrchem i spodem. Děti na pracovní list malovaly svého tatínka a sebe a otiskovaly nožičku na přání pro tatínky.

Ve středu jsme vyplňovaly důležité informace, které nám děti vypravovaly o svých milovaných tatíncích. Pozdravili jsme se básničkou a věnovali jsme se tanečnímu vystoupení na zahradní slavnost. Také jsme pracovali s globusem, děti hledaly barvy moře a pevninu, pojmenovávaly a ukazovaly jsme si světadíly. Venku jsme si pochutnali na výborných hrachových luskách, které jsme si vypěstovali.

Ve čtvrtek jsme pracovali s mapou České republiky, děti skládaly mapu, dozvěděly se jména měst a řek. Také jsme se učili básničku a písničku na zahradní slavnost. Venku jsme si užívali hezkého počasí a tvořili jsme v pískovišti vesnice a města, vyhrabávali jsme tunely. Všímali jsme si hmyzu a živočichů na zahradě. Využili jsme také při hře herní prvky – skluzavka, houpačky, dřevěný domeček – hry s rostlinami, vaření v kuchyňce.

V pátek jsme pracovali s kinetickým pískem. Venku jsme vyráběli fotbalový plakát, paní učitelka Terezka vymyslela básničku a děti obtiskly své ručičky pro štěstí. Už se všichni těšíme na dnešní utkání a atmosféru na hřišti. Přijďte, těším se 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko