Rodiče vítáni

Týden 11.12. až 15.12.2023

Vánoce, vánoce přicházejí

Tento celý týden se nesl ve vánočním duchu. V pondělí jsme si s dětmi povídali o tom, kdo doma zapaloval druhou svíčku na adventním věnci. Po pozdravení a přivítání s básničkou se děti rozehřály během a hrou „Mrazík“ , poté nás čekala rozcvička zaměřená na správné držení těla.  Po svačince nás čekal hudební program „putování za vánoční hvězdou. Děti zpívaly koledy v doprovodu houslí a violoncellem. Nakonec si i vyzkoušeli, jak se na hudební nástroje hraje. Venku si děti užívaly poslední zbytky sněhu.

V úterý jsme se pustili do výroby vánočního stromečku, děti obkreslovaly šablonu, nanesly lepidlo, posypaly třpytkami na špičku nalepily hvězdu a těšily se z krásných děl, které nám zdobí šatnu. V tělovýchovné chvilce jsme si zahráli pohybou hru „Vrabec v zimě“, zacvičili jsme si s obručemi a poté jsme zrelaxovali. Pobyt venku byl ve znamení generálních zkoušek na zahrádce u Mravenečků, vystoupili postupně všechny třídy, navzájem jsme si zatleskali a popřáli si hodně úspěchů na besídkách. Poté jsme šli na procházku po okolí, kde jsme pozorovali vánoční výzdobu na domech a oknech. Vedly jsme rozhovory s dětmi, kdo má jak vyzdobený dům.

Ve středu jsme si postavili překážkovou dráhu z lana, tunelu a masážního koberce. Pracovali jsme s robotickou včelkou, která měla úkol najít Ježíška, Betlém. Po komunitním kruhu, zopakování dní v týdnu, měsíců a ročního období jsme se pustili do příprav na Vánoční besídku pro rodiče, zopakovali jsme si básničky, tanečky, zpěv koled i dramatizace příběhu o jedličce. Venku na louce si děti zahrály hry: Cukr, káva, limonáda a Myšičko, myš. Stavěly různé stavby z větviček a suché trávy.

Ve čtvrtek děti procvičily rovnováhu při  chůzi na chůdách, házely kroužek na cíl a tančily s šátky v ruce. Také vykreslovaly omalovánku Betlému dle své fantazie, dolepily střechu ze špachtlí. Na obrázku jsme počítali hvězdy na obloze, správně jsme si pojmenovali postavy a seznámili jsme se s novým slovem kometa. Pobyt venku jsme si užili na louce za školkou, kde jsme si zahráli na sochy, poslouchali jsme vánoční písničky a zatančili jsme si.

V pátek se dopoledne konala nadílka od Ježíška, děti v šatně netrpělivě čekaly za kouzelné cinkání, zazpívaly koledy a pustily se rozbalování dárečků.  Radost v jejich očích byla neskutečná. Moc děkujeme Ježíšku 🙂 Odpoledne nás čekala vánoční besídka. Báječným dětem patří obrovská pochvala za to, jak vše zvládly. Rodičům děkujeme za úžasné publikum a atmosféru. 🙂

Přejeme krásnou třetí neděli adventní 🙂

Vaši Motýlci 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko