Rodiče vítáni

Týden 11.9. až 15.9.2023

Vítáme tě ve školce

Celý tento týden jsme si tvořili každé ráno překážkovou dráhu, pracovali s interaktivní tužkou a knížkami – denní režim, čísla a písmenka. Také jsme si hráli s vláčkodráhou, panenkami, autíčky, skládali jsme dřevěnou stavebnici holčičku a chlapečka. Také jsme pracovali s didaktickými materiály k tématu kamarádi – skládali jsme kartičky dle vzoru, hledali stíny, šli prstíčkem podle bludiště. Skládali jsme puzzle Binga nebo Ledové království.  A také si pohráli s kinteckým pískem.

Pondělí jsme začali protažením tělíčka. Rozběhali jsme se na reprodukovanou hudbu – zakopávali jsme nožičky, zvedali do vysokých kolínek, skákali jsme z nohy na nohu. Protáhli jsme všechny části těla a u toho si je všechny pojmenovali.  Zahráli jsme si pohybovou hru na kouzelníka a na pár minut se naši motýlci proměnili ve zvířátka. Celé cvičení jsme zakončili relaxací na Hadrovou panenku. Ne všechny děti se dokázaly plně uvolnit, takže tuto relaxaci budeme určitě zařazovat častěji 🙂 Ona totiž bavila i naše malé Motýlky 🙂

V kroužku jsme si po svačince popovídali o tom, jak jsme strávili víkend a co nás čeká tento týden ve školce. O čem si budeme vlastně povídat. Zopakovali jsme si jména všech kamarádů při pozdravení v kroužku, a řekli si, jak by se k sobě kamarádi měli chovat. Řekli jsme si jaký je den v týdnu, měsíc v roce, roční období a pracovali jsme s kalendářem počasí. Také jsme si řekli naší básničku 🙂 Největší zábavou celého pondělního dne byla ale malba vodovkami našeho kamaráda 🙂

V úterý jsme se rozehřáli – běháním a pořádnými skoky. Cvičili jsme s kruhy a zahráli si hra „Kdo je pod dekou?“ – Děti se snaží, formou hry zjistit, který kamarád ve třídě ubyl a je schován pod dekou. Cílem hry je aktivní poznávání nových kamarádů, rozvoj vnímání a paměti. Relaxace na zádech, hluboké nádechy až do bříška.
Nezapomněli jsme se pozdravit a přivítat v kruhu. Také jsme si zopakovali dny v týdnů, měsíce a ročního období. A  přidali jsme si ještě spočítání holčiček a kluků.  A šli jsme rovnou ven, kde jsme tvořili kreativní stavby na pískovišti, kreslili jsme klacíkem do písku a chodili  ve hmatovém bosýma nohama.

Středu jsme jako každý jiný den začali rozběhání na reprodukovanou hudbu. Střídali jsme pata x špička, zakopávali, zvedali vysoká kolena. Zahráli jsme si pohybovou hru na zvířátka a celé cvičení jsme potom společně zakončili relaxací ve dvojicích – Pohádka O medvídkovi Brumlovi.

Pracovali jsme s Emušákem Ferdou. Nejdříve jsme se s ním museli seznámit a říci, kdo jsme my a kdo to vlastně ten Ferda je? A pak už jsme si s ním povídali o tom, jestli na mě byl  někdy kamarád ošklivý? A proč? Byl jsem z toho smutný? Vysvětlovali jsme si, že je důležité umět říci PROMIŇ – kdy se toto kouzelné slovíčko používá?

Ve čtvrtek jsme se rozběhli pohybovou hrou Kroužkovaná. Kdy děti běhají po koberci, když hudba vypne, najdou si kroužek, do kterého si musí stoupnout. Na koho kroužek nezbyde – nevadí, stává se asistentem a podává kroužky 🙂 Nebojte, nikdo nebyl smutný 🙂  Následovala relaxace při relaxační hudbě – dýchání do bříška – hluboký nádech, výdech – co nám dělá bříško?

Zkusili jsme si zahrát s dětmi na to jak se chová kamarád x jak se nechová kamarád? Když nám někdo dělá něco, co se nám nelíbí, jak to můžeme ve školce vyřešit? Děti měli za úkol přinést si z domova svou fotku na strom přátelství. A tak jsme lepili fotečky kamarádů do barevných lístečků na strom přátelství.

V pátek jsme si zhodnotili celý dosavadní týden – co se nám líbilo, nelíbilo, a co bychom mohli ještě dělat navíc? Také jsme si popovídali o tom, co nás dopoledne čeká a proč to budeme dělat? Jdeme totiž v rámci projektu Ukliďme Česko po okolí školky zkontrolovat, jestli tady nemáme nějaký nepořádek od bezohledných lidí. Děti byly moc šikovné, nasadili jsme rukavičky a vydali se vstříc nepořádku. A to ale bylo odpadků.. fůůůj.. ještě, že máme tak hodné pány na obci, kteří se postarali o likvidaci veškerého nepořádku, co jsme v okolí našli 🙂

Tak to byl ale krásný týden plný kamarádství 🙂 Tak šup šup do dalšího týdne a teď už bez slziček 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko