Rodiče vítáni

Týden 13.11. až 17.11.

Ten umí to a ten zas tohle

V pondělí jsme si s dětmi povídali o tom, co je to povolání. Kde pracují jejich rodiče. Děti si při námětových hrách hrály v kuchyňce na kuchaře a pekaře, v dívčím koutku na kadeřnici a manikérku, v obchůdku na prodavače, také si vyndaly kostýmy zdravotníků a lékařský kufřík, proměnily se i v tanečnice se sukýnkami a šaty, kluci si hráli na opraváře a spravovali auta a jezdili s popelářským vozem. Při ranním cvičení jsme se zahřáli při tanci- improvizovali jsme a předváděli jsme jednotlivé povolání pohybem, chodili jsme na nerovném terénu, poskakovali jsme z jedné nohy na druhou, trénovali jsme i poskoky snožmo a rovnováhu na jedné noze. Děti zrelaxovaly u povídání pohádky: Jak šel medvídek do školky. Pracovali jsme s demonstračními obrázky, pojmenovávaly jsme jednotlivé druhy povolání, co vše potřebuje k povolání -lékař, farmář, řidič tramvaje, kadeřník, hasič, policista.
Při pobytu venku jsme šli třídit odpad-papír, plast a kartony. Děti si venku u kontejnerů zopakovaly barvy jednotlivých kontejnerů a připomenuli jsme si, co se do nich hází. Také jsme nezapomněli splnit úkol z Laskavce, který zněl: Dejte se třídou milý vzkaz do schránky lidem z okolí školky. Rozhodli jsme se obdarovat nejbližší dům vedle školy a donesli jsme jim v obálce přání a čokoládu 🙂

V úterý jsme se přivítali v kruhu pohlazením kamaráda, zopakovali jsme si básničku a pustili jsme se do tvorby svého „vysněného povolání“, děti pracovaly s barevnými papíry, lepidlem, obrázky z časopisů a nůžkami. Ve třídě máme samé šikulky a povolání si vybraly ze všech směrů, můžete se pokochat na nástěnce ve třídě. Při tělovýchovné chvilce se děti zahřály na písničky z večerníčků, vystřídaly různé druhy běhu, poté se rozcvičily v kruhu, kde každé dítě předvedlo jeden cvik a ostatní děti to zopakovaly a poté zrelaxovaly. Poté nás čekala přednáška a ukázka povolání skláře Michala Zahradníka, který pochází z jednoho nejstaršího sklářského rodu v Čechách. Dětem povídal o skle, jaké má vlastnosti, kde sklo najdeme v přírodě. Na svém pracovním stole nám ukázal, jak se sklo zahřívá, vyfukuje, stříhá a tvaruje. Vyrobil nám skleněného bacila do třídy a děti si nafoukly svoji kuličku.

Ve středu se přihlášené dětí zúčastnily 6. lekce Školičky bruslení ve Velkých Popovicích. Ve třídě se děti svolaly básničkou a pozdravily se pro hezký den. Poté jsme vytvořili překážkovou dráhu, děti skákaly přes překážky, prolézaly tunelem, přelézaly půlkruh, chodily po lavičce. V rámci Laskavce jsme plnily úkol kreslení ostatním třídám milý obrázek na chodník před jejich třídu. Také jsme si u tabule nálad povídaly o tom, kdy je člověk šťastný, smutný, zamračený, usměvavý. Také jsme si vysvětlili, jaké různé laskavosti můžeme pro druhého udělat. Venku děti na zahrádce hráli fotbal, na třetího a házeli na cíl, také si hráli se spadaným listím, které vyhazovali do vzduchu.

Ve čtvrtek nám do třídy přišel dopis od našich milých sousedů, kteří nám poslali čokoládu a bonbonky v rámci poděkování za laskavý úkol, který jsme plnili v pondělí. Ve třídě kluci stavěli z molitanových kostek domy, holčičky si hrály na kadeřnice a kosmetický salón a v kuchyňce vařily. V obchůdku si zahrály na nákupčí a prodávající, jak se správně chováme v obchodě-pozdravení, zaplacení, poděkování a rozloučení. Při ranním cvičení jsme si vybraly padák a zahrály jsme si na pradlenky, také na mlynáře a pokrývače. Děti při čtení příběhu „Bez práce nejsou koláče“ poslouchaly jak je práce důležitá, odpovídaly na otázky z textu. Zapamatovaly si příběh a zkoušely ho převyprávět svými slovy. Celý týden jsme si náležitě užili 🙂

Přejeme hezký prodloužený víkend 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko