Rodiče vítáni

Týden 14.11. až 18.11.2022

Ten umí to a ten zas tohle

Tento zkrácený týden o státní svátek 17. listopadu – Den boje za svobodu a demokracii byl u Motýlků přesto nabitý.

Pondělí si děti užily s maminkou tanečnicí Vendulkou z Berušek. Ta si s dětmi povídala v kruhu o tanci, jaké existují druhy, jestli tančí jen holky nebo i kluci, ukázala jim své oblečení, šaty tréninkové a na vystoupení, předvedla jim taneční boty z kůže z jelena. Poté následovala samostatná výuka tance-zahřátí, ukázka kroků, taneční sestava, závěrečný aplaus a relaxace. Holčičky si zkoušely taneční šaty a odpoledne, jsme si pustili taneční muziku a děti si vymýšlely svoji choreografii. V námětových hrách si děti zahrály na architekta a zedníka – stavba domu z molitanových kostek, stavba ze stavebnice Kapla. Z kostek z lega stavěly farmu a ZOO. V kuchyňce si zahrály na kuchaře a v obchodě na pana prodavače.

Úterní den patřil volejbalu, zavítala k nám maminka Kačka ze Včeliček, která byla profesionální hráčka.  S dětmi si nejdříve povídala, co vše potřebuje volejbalista ke hře. Ukázala jim své dresy, medaile a poháry. Poté se děti rozcvičily – učily se odbíjet bagrem a pak došlo na samotnou hru přes síť. Děti byly rozděleny do dvou týmů a zkoušely přehodit síť a odbíjet balon. Na závěr si děti vyzkoušely tzv. palačinku-odbít balon v lehu při skoku 🙂 Celé dopoledne si moc užily. Na procházce děti pozorovaly opadané listí ze stromu, porovnávali jsme rozdíly mezi jehličnatým a listnatým stromem a už víme, který jediný jehličnatý strom opadává.

Středa patřila dramatizaci. Děti si v kostýmech vyzkoušely role policisty, hasiče, kuchaře, doktorky, tanečnice, opraváře aut. Také jsme vytvořily dva výrobky do výtvarné soutěže s názvem: „Byl jednou jeden život“. Tak nám držte pěsti, ať ulovíme nějakou cenu.

V pátek si děti užily kamarády a jiné paní učitelky z ostatních tříd 🙂

Krásný víkend a v pondělí se těšíme na maminku Péťu a Jiřku a na pečení muffinů 🙂

Magdaléna Wagnerová

Básnička:

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko