Rodiče vítáni

Týden 15.4. – 19.4.2024

Síly přírody

Od pondělí nás provází téma „Síly přírody“.  Děti pracovaly s didaktickými materiály k tématu, programovaly ve skupinkách Bee-bot včelku a robotickou myš, kde měli dojít k určitému cíli. V ranním kruhu jsme se pozdravili, zopakovali jsme si kalendář počasí, pojmenovali jsme si na obrázku živly, jakou mají barvu a jak jsou pro život bezpečné i nebezpečné. Děti se rozehřály při hře „Živly“ , reagovaly na signál-voda, vzduch, země a oheň. Tělíčka si protáhly s důrazem na zadní stranu nohou a zahrály si hru :“Chodí pešek okolo“. Také jsme si postavili na koberci zeměkouli z lana, do jejího středu děti dávaly modré textilie, které znázorňovaly oceány a moře, také hnědé a zelené kusy látky, které znázorňovaly světadíly. Venku jsme pozorovali vykvetlé kytičky přes víkend, které jsme zalili.

V úterý nás provázel živel „Země, půda“. Děti pracovaly s didaktickými materiály k tématu, dále i ve skupinkách u černé podložky plné přírodnin s pískem, hlínou, klacky a velkými kamínky. V ranním kruhu jsme si povídali o tom, že jsou živly pro život důležité, ale umí být i nebezpečné. Děti si svá tělíčka procvičily při rozcvičce s obručemi, zahrály si pohybovou hru „Škatulata, batulata a relaxovaly při poslechu písničky „Chválím Tě, Země má“. Děti si vyzkoušely malovat přírodními materiály hlínou, pískem, zelenými listy  a květy pampelišky. Krásný výsledek nám zdobí šatnu. Pobyt venku si děti užily na zahradě, kde hrály míčové hry a využily herní prvky.

Ve středu jsme se zaměřili na živel vodu, prohlíželi jsme si encyklopedie s obrázky moří, oceánů, potůčku a koloběhu vody. Děti si zahrály dramatickou hru „Na kapky deště“, kde se staly děti kapkami deště, které spadly na zem, poté se pomalu zmenšují, až jsou z nich placky, které se pak vypaří nahoru do nebe, kde se z nich stane mrak semknutý u sebe, poté se mrak roztrhne a znovu prší. Naučili jsme se básničku s pohybem „Dešťové kapičky“  a relaxovaly jsme při písničce „Voda, voděnka.“ Děti si užily i pokusy s vodou, barvami a olejem. Pozorovaly, přelévaly vodu z nádob, míchaly a zapouštěly do ní  barvy. Tato aktivita děti moc bavila 🙂

Ve čtvrtek nás čekal živel „vzduch“ Děti si užily hry s brčkem. Foukaly do různě těžkých předmětů a pozorovaly co se posune, co je lehké, co těžké. Také si zahrály foukací hokej 🙂 Každý si vyrobil „Skřítka Větroplacha“ z ruličky od toaletního papíru, děti si ruličku nabarvily suchými tempery, dolepily oči a z krepového papíru přilepily barevné ocásky. Poté zkoušely se skřítkem běhat po třídě a pozorovaly jak se jejich skřítek pohybuje ve větru. Oslavili jsme také 5. narozeniny Kuna, pochutnali jsme si na výborném dortu a slaných i dalších sladkých dobrůtkách. Přejeme ještě jednou všechno nejlepší 🙂

V pátek nás čekal poslední živel oheň. Děti si při námětových situacích zahrály na hasiče, co všechno hasiči dělají. Zopakovali jsme si číslo na hasiče a předvedly jsme si situace v jakých je potřeba hasiče zavolat. Také jsme si užili Hudební pohádky: Pohádka z písniček, O malé čarodějnici Malče.

Celý týden se nám velice vydařil a už se těšíme na další  🙂

Krásný víkend přejí Motýlci 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko