Rodiče vítáni

Týden 15.5. až 19.5.

Kde domov můj?

Tento týden jsme si představili dvoutýdenní blok Kde domov můj. Celý týden s námi byla ve třídě praktikantka Adélka Č.

 V pondělí děti stavěly město a vesnici ve dvou skupinkách. Díky demonstračním obrázkům děti poznávaly stavby, které patří do vesnice a do města. Děti stavěly lego, lego Duplo, dřevěnou stavebnici  Kapla a vznikly nám krásné stavby.  Při ranním cvičení jsme se naučili novou pohybovou hru „Dobrý den, pojďte ven. Zacvičili jsme si s obručemi a kladli jsme důraz na protažení celého těla.  Oslavili jsme 4. narozeniny Julinky, společně jsme si zazpívali, poblahopřáli a vyfotili. Ještě jednou přejeme všechno nejlepší :). Také jsme pracovali s Bee-bot včelkou, kterou děti programovaly, tak aby došla do předem stanového domečku.

V úterý jsme se pozdravili a přivítali, zopakovali jsme si dny v týdnu, měsíce a roční období. Rozehřáli jsme se během v kruhu. Pohybová hra: Kde bydlím  všechny děti bavila, reagovaly na signál a pohybem napodobovaly různé druhy obydlí. Poté děti zrelaxovaly na zádech a soustředily se na správné dýchání do bříška. Vyrobili jsme si pomocí lepících fólií rodinné domy, paneláky a kostely. Děti lepily, dokreslovaly detaily domů fixami a pastelkami. Na zahrádce jsme si do květináčů zasadili sazeničky kopretin a afrikánů. Děti na pískovišti procvičily prostorovou tvořivost a stavěly města a mosty. S míčem si kluci zahráli fotbal a holčičky vozily kočárky s panenkami a hrály si na rodinu.

Ve středu jsme se věnovali práci s mapou. Ve třídě u stolečku jsme si díky magnetické mapě ukázali, kde jsou naše velká města a co v nich najdeme za zajímavosti. Už víme, že hlavní město je Praha a že druhé velké město je Brno na Moravě. Venku na procházce jsme se zkoušeli orientovat v mapě a dojít do lesa ke krmelci, zkontrolovat černou skládku, kterou jsme již nahlásili v dubnu na Obecním úřadě v Kostelci u Křížku. Skládka se zde stále nachází, což nás dost znepokojuje. Snad se situace brzy změní. Děti do mapy zakreslovaly důležité body cesty, jako je škola, louka, domy a krmelec.

Ve čtvrtek děti stavěly podle předlohy ze špachtlí. Také děti pracovaly ve dvojících u stolečku, stavěly barevné kostičky dle zadání počet kostek i barev. Zdramatizovali jsme si pohádku O třech prasátkách, děti se díky pohádce dozvěděly, jaký je potřeba stavební materiál ke stavbě domů, že domeček ze slámy a klacíku nevydrží a že je potřeba ke stavbě domů: cihly, malta, kameny.  Po svačince nás čekal program Muzikanti z české země s paní Hamajdovou: zpívání písniček z české země. Ke každé oblasti patřil jeden hudebník (z papíru) s hudebním nástrojem a s písničkou. Jméno hudebníka začínalo na hlásku jeho hudebního nástroje. Program se dětem moc líbil:)     

Pátek již patřil včeličkám, jelikož v sobotu bude Světový den včel. Děti se formou pohádky dozvěděly, proč jsou pro nás včelky tak důležité. Vykreslily si včelku, vyplnily pracovní listy a užívaly si na zahrádce slunečného počasí a hledaly na kytičkách včeličky.

Těšíme se na další týden 🙂

Magdaléna Wagnerová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko