Rodiče vítáni

Týden 16.1. až 20.1.

Ve zdravém těle zdravý duch, fair play – Zimní olympijské hry 2023

Tento týden byl ve znamení Zimních olympijských her a barevných dní.

V pondělí jsme měli MODRÝ DEN, který symbolizoval světadíl Evropu. Pracovali jsme s písmenky, barvami, vytleskávali slovo Evropa. Vymalovali jsme si také olympijské kruhy podle vzoru. A pak už šup ven na zahradu, protože bylo ZAHÁJENÍ ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER – děti přišly se svou Motýlkovou vlajkou, představil se maskot letošních olympijských her – méďa Ledňáček, zapálil se olympijský oheň, poslechli jsme si českou i olympijskou hymnu a slíbili jsme, že budeme plnit všechny disciplíny fair play. A šup na první dvě disciplíny – Běh na lyžích a Dvojbob. Disciplíny byly skutečně vyrovnané a byl to velký souboj! Společně jsme vyhlásili vítěze a rozdali medaile! To bylo radosti 🙂

V úterý jsme měli ŽLUTÝ DEN, který symbolizoval světadíl Asii. I v úterý jsme pracovali jsme s písmenky, barvami a se slovem Evropa i Asie. Vytvořili jsme si olympijský oheň – lepení, vybarvení tuhou temperou, otisk nabarvené ruky jako oheň. A hurá na 2. den zimních olympijských her a další disciplíny – Skok do dálky na lyžích a Překážkový slalom. I zde byl souboj vyrovnaný. Proběhlo další vyhlášení vítězů a rozdání medailí. Ale největší radost měly děti z napadlého sněhu, takže po disciplínách jsme se pustili do stavění sněhuláka, koulování a dělání andělíčků na sněhu.

V středu jsme měli ČERNÝ DEN, který symbolizoval světadíl Afriku. I ve středu jsme pracovali jsme s písmenky, barvami a se slovem Evropa, Asie a Afrika. Vyrobili jsme si brusli, kterou jsem vyťupkovali barvami olympijských kruhů. A hurá na 3. den zimních olympijských her a další disciplíny – Krasobruslení pro holčičky a hokej pro kluky. A protože tady byli všichni výborní a nedali se vybrat první tři místa, tak vyhráli medaili úplně všichni! A to bylo panečku radosti 🙂

Ve čtvrtek jsme měli ZELENÝ DEN, který symbolizoval světadíl Austrálii a Oceánii. I ve čtvrtek jsme pracovali jsme s písmenky, barvami a se slovem Evropa, Asie, Afrika a Austrálie. Děti dostaly pracovní list – Jak jede brusle, kde měly za úkol obtáhnout linii. A teď už ven na 4. den zimních olympijských her a další disciplínu – Biatlon. I u této disciplíny získali medaili všechny děti za jejich skvělý a profesionální výkon!

V pátek jsme měli ČERVENÝ DEN, který symbolizoval světadíl Ameriku. I v pátek jsme pracovali jsme s písmenky, barvami a se slovem Evropa, Asie, Afrika, Austrálie a Amerika. Tak a je tady poslední den zimních olympijských her a jejich zakončení! Sfoukli jsme společně olympijskou pochodeň, poděkovalo se všem zúčastněným a rozdali se medaile a další odměny.

Celý týden jsme s dětmi pracovali s atlasem, interaktivní tužkou (Atlas světa), kinetickým písek, kam děti psali počáteční písmenka světadílů daného dne. Pracovali jsme s didaktickými obrázkovými materiály zimních sporty a jejich náčiní – přiřazování, didaktickými pracovní listy k tématu Zimní olympijských her.

Tak a teď už se budeme společně těšit na příští rok a další Olympijské hry! Olympijským hrám NAZDAR – ZDAR 🙂

Tereza Dvořáková


Copyright © 2024 MŠ Sluníčko