Rodiče vítáni

Týden 17.4. až 21.4.2023

Síla přírody

Tento týden jsme pokračovali v tématu živly. V pondělí jsme začali živlem vodou. Prohlíželi jsme si tématické obrázky zvířátek, které žijí v mokřadu. Také náš čekala společná práce na koberci-stavba mokřadu z dek a kostek, které znační dno a kytky u vody. Děti hledaly zvířátka, která patří do mokřadu.
Zahráli jsme si hru na živly, děti reagovaly za změnu signálu – voda, vzduch, země, oheň. Také jsme si zahráli Kimovy hry v kruhu na postřeh, co chybí a co přibylo.
Pobyt venku jsme trávili na zahradě v MŠ, pozorovali jsme vykvetlé kytičky na záhonech-pojmenovali jsme si druhy kytiček na užili jsme si herní prvky.

V úterý si děti užily poslední hodinu v solné jeskyni na Herinku, kde každý našel ukrytý diamant 🙂 Oslavili jsme 4. narozeniny našeho kamaráda Kuna, děti si pochutnaly na zeleném dortu s Minecraftem, dětském šampaňském a lízátkách. Všechno nejlepší náš milý Kune 🙂

 Ve středu jsme probírali téma vzduch, děti už vědí, že vzduch je neviditelný, ale můžeme ho cítit. Děti foukaly brčkem do vody a v ní se tvořily bublinky. Také foukaly brčkem do různých předmětů a pozorovaly, které předměty se posunou a jsou lehké a jaké těžké. Děti upekly výbornou bábovku, vážily suroviny, dávaly je do mísy a míchaly. Jedna bábovka byla vanilková a druhou vanilkovo-kakaová. Poté si na ni na zahrádce moc pochutnaly 🙂

Čtvrtek byl ve znamení brigády. Ráno jsme se rozehřáli během, protáhli jsme se se zvířátky, které žijí ve vzduchu, ve vodě a na zemi. Na přání dětí jsme si zahráli hru: Židličkovaná. Tvořili jsme obrázek živlů pomocí pastelů a lepili jsme do jednotlivých okének daný předmět, který s živlem souvisí. Zopakovali jsme si také dny v týdnů, měsíců a ročního období. Zazpívali jsme si písničku: Prší, prší, abychom odehnali déšť a splnilo se nám přání hezkého počasí na brigádu.
Na zahrádce jsme již začali s přípravami na odpolední brigádu. S dětmi jsme vyrýpli jahody, narcisy, modřence, pažitku i mátu. Odváželi jsme hlínu do připravených kontejnerů. Odpoledne se sešlo úžasných čtrnáct rodičů z naší třídy a pomohli nám vytvořit náš sen o jedlé zahradě. Děkujeme moc všem za pomoc! Jste nejlepší a díky, velké díky patří všem, kteří nás jakkoliv podpořili a pomohli nám 🙂

V pátek jsme si užili Den země ve třídě i na zahrádce v MŠ. Děti si vykreslily omalovánku zeměkoule, ve třídě na zemi si děti pomocí lana, dek a zvířátek vytvořily zeměkouli. Na zahrádce jsme s dětmi sázeli cibuloviny okolo listnatých stromů, zalévali jsme zasazené keře a na závěr si děti pochutnaly na svačinkách z domova.

Přejeme krásný víkend a těšíme se na další čarodějnický týden.

Magdaléna Wagnerová


Copyright © 2024 MŠ Sluníčko