Rodiče vítáni

Týden 18.4. až 22.4.

Den Země 22.4.

Tento týden byl ve znamení Dnu Země. Povídali jsme si o tom, jak vypadá naše planeta Země. Pracovali jsme s globusem a atlasem, kde jsme si vysvětlili, jaká barva co znamená. Povídali jsem si o tom, co naší planetě škodí, a čím bychom jí pomohli pomoci. Řekli jsme si přání, jaká bychom si pro naší planetu přáli. Povídali jsme si o třídění odpadu, a také jsme si to praktický zkusili. Paní asistentka Lucinka nám vyrobila malé „kontejnery“ a společně jsme třídili odpad. To děti opravdu velice bavilo. Ve středu jsme si povídali i o našem školkovém projektu s dešťovou vodou, a řekli jsme si, proč se vlastně odpoledne dělá brigáda s rodiči. Na které byla hojná účast rodičů i dětí a za to jim moc děkujeme 🙂 Vše se zvládlo během hodiny!

Vytvořili jsem si dvě společné práce – jedna skupina veselou planetu a druhá tu smutnou. Také jsme si vytvořili každý svojí planetu Zemi pomocí prstíčků.

Největším zážitkem pro nás byl ale čtvrteční výlet. Vydali jsme se hned ráno na zastávku autobusu a jeli jsme linkovým autobusem do Sulic, kde jsme pozdravili panu starostu, zazpívali jsme mu písničku a šli na návštěvu do MŠ Pampeliška a LMŠ. Tam jsme se nasvačili a vydali se na hřiště, kde pro nás děti a paní učitelky připravili sportovní dopoledne. Vyzkoušeli jsme si řadu aktivit a moc nás to všechny bavilo. Po krásném společném dopoledni jsme se vydali zpět do naší školičky. Ale tentokrát jsme šli už pěšky! Musím všechny děti moc moc pochválit, protože to zvládli levou zadní 🙂 A že to byla ale velká štreka. A teď hurá do dalšího čarodějnického týdne.

Třídíme

Plasty patří do žluté,

zmačkané a vymyté.

Modrá čeká na papíry,

na barevný, také bílý.

Do zelené sklo já dám,

třídit odpad dobře znám.

Dvořáková Tereza

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko