Rodiče vítáni

Týden 18.9. až 22.9.2023

Bezpečně do školky, pěšky do školy

Celý týden nás provázelo téma: Bezpečně do školky, pěšky do školy. Naše školka se přihlásila do projektu Pěšky do školy a děti si každý den v šatně na dveřích vyplnily políčko, jakým způsobem se dostaly do školky. Děkujeme moc všem za aktivní nasazení 🙂

V pondělí si děti při konstruktivní hře, postavily garáže pro auta, vláčkodráhu a Hot Wheels dráhu. Děti pracovaly s Albi tužkou – Doprava – poslouchaly příběhy a poté vypravovaly ostatním kamarádům. V ranním kruhu jsme se přivítali básničkou Dobrý den, zapamatovali jsme si text nové písničky: Auta, motorky, tramvaje, kola. Při ranním cvičení si děti zahrály hru: Auta, reagovaly na změnu signálu v podobě barevných kruhů. Pracovali jsme s demonstračními obrázky dopravních prostředků, které jsme si rozdělily podle toho, kde se dopravní prostředek vyskytuje – voda, země, vzduch. Při pobytu venku na zahradě na nás čekalo překvapení v podobě zaparkovaného policejního vozu za plotem školky. Policisté nám spustili maják, ukázali nám pouta, obušek a dlouhé rukavice, když odchytávají psi. Zopakovali jsme si také důležitá telefonní čísla IZS -150,155,158.

V úterý děti pracovaly s vodovkami a suchými tempery. Děti pomocí vodových barev malovaly pozadí, kde se dopravní prostředek vyskytuje, a pomocí suchých temper dopravní prostředek vybarvily, poté si obrázek vystřihly a nalepily. Při pobytu venku nás čekala super akce SPORTOVNÍ DOPOLEDNE – hokejová přípravka s Danielem na školní zahradě – děti si užily soutěže a hry.

Ve středu jsme se v ranním kruhu pozdravili s básničkou, zopakovali jsme si písničku: Auta, motorky, tramvaje, kola, počítali jsme kluky a holčičky a povídali jsme si o běhu Teribear. Venku proběhl samotný běh. Všechny třídy se sešly na louce za školkou, kde se s medvědem rozcvičily, protáhly a poté absolvovaly běh jednotlivých tříd. Na zahradě jsme využily dopravní značky při jízdě na odrážedlech a kolech. Poučili jsme se o bezpečnosti, co musí mít každé dítě, když jede na kole – ochranné pomůcky – helma, rukavice, chrániče.

Ve čtvrtek si děti zahřály organismus za doprovodu písně „Auta“ od Míši Růžičkové. Ve třídě nám vznikla „Křižovatka“ – pomocí modelové situace jsme si povídaly o dodržování pravidel silničního provozu. Co se stane, když se např. srazí dvě auta. Děti si zahráli na záchranáře, policisty a hasiče. Zahráli jsme si na auta a chodce, procvičovali jsme pravou a levou stranu. Poznávali jsme dopravního značky, rozdělily jsme si je podle geometrických tvarů a barev. Venku se děti staraly o záhonky, zalévaly a plely.

V pátek si děti protáhly tělíčka, zahráli si hru – garáže, reakci signál si každý musel dostat do domečku. Také jsme procvičili jemnou motoriku, kde mladší děti lepily krepovým papírem semafor a předškoláci dopravní značku. Na závěr dopoledne jsme si udělali zhodnocení celého týdne, co se nám nejvíce líblo, co se komu povedlo a co jsme si zapamatovali nového.

Děkujeme také mamince Fanouška za občerstvení během celého týdne. Děti si pochutnaly na vánočce, makovém závinu a lineckých kolečkách.

Těšíme se na další týden 🙂

Vaši Motýlci: Majda, Terezka, Lucinka a Lucka

Písnička : Auta, motorky, tramvaje, kola

Auta, motorky, tramvaje, kola,

tramvaje, kola,

tramvaje, kola.

Rychlíky, lodě, traktory.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko