Rodiče vítáni

Týden 26.6. až 30.6. 2023

Hurá na prázdniny

Poslední školkový týden jsme si plnými doušky. V pondělí nás čekalo poslední seznámení s tématem. S dětmi jsme se protáhli s tyčemi s důrazem na protažení zadní strany nohou.  S dětmi jsme hráli simulační hry o bezpečnosti o prázdninách. Děti si venku na zahrádce pochutnali na lesních jahůdkách a rybízu. Děti se ochladily ostřikovačem a pochutnaly si na zmrzlinkách a melounu.

V úterý nás čekal půldenní výlet do Beachclubu na Strahově objednaným autobusem. Po příjezdu do Prahy jsme si prohlédli areál, děti se převlékly v šatně a šly jsme do vnitřních prostor, kde probíhala ukázka beachvolejbalu od profesionálních trenérů. Děti se seznámily se sportem, co je k němu potřeba za cvičební pomůcky a oblečení na sport. Rozehřáli se v kruhu a zahráli si s balónem.  Po svačince na děti čekala překážková dráha, slalom mezi kužely. Poté následovala samostatná hra-odbíjení a podání přes síť. Po skončení programu si děti pohrály s bábovičkami, lopatkami a auty. Následovala poděkování a společné focení a pak už hurá autobusem do školky : )

Ve středu jsme prožili chvile s Emušákem Ferdou-téma Tobogán, aneb jde to i bez krunýře. Děti si na své přání hrály hry s padákem. Celý den byl zaměřen na rozvoj kreativity, schopnosti dětí zvolit si hru a umět vzájemně komunikovat.

Ve čtvrtek jsme se pozdravili a přivítali v kruhu, zopakovali jsme si dny v týdnu, měsíců a ročního období. Zhodnotili jsme si dosavadní školní rok, co se nám povedlo, co se nám líbilo. Kdo byl náš kamarád.

V pátek se rozloučili všichni kamarádi ze školky na zahradě, pochutnali jsme si na výborné zmrzlině. Poté jsme si udělali diskotéku s melounem, šampaňským a dobrůtkami.

Přejeme všem krásné a pohodové léto, plné smíchu a radosti 🙂

Vaši Motýlci 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko