Rodiče vítáni

Týden 2.1.2023 až 6.1.2023

Vítej v novém roce

Tento týden byl věnován zážitkům z vánoc a Třem králům. Týden nám tedy začal až od úterý, ale i tak jsme stihli všechno, co jsme chtěli.

V úterý jsme si s dětmi po prázdninách pořádně zacvičili a popovídali o zážitcích z Vánoc. Povídali jsme si o Ježíškovi, o dárku, který nám udělal největší radost a zkontrolovali jsme úkol, který děti dostaly na prázdniny domů. Přivítali jsme také mezi nás nového kamaráda Kubíka, který se hned zapojil 🙂

Dále jsme pracovali s didaktickými pracovními listy Třech králů – Skládání dvojic, poměr velký x malý, skládání podle velikosti, přiřazování geometrických tvarů na korunu, práce s písmenky K, M, B.

Vydali jsme se také na dlouhou novoroční procházku po okolí školky 🙂 Pořádně jsme si ty nožičky procvičili.

Ve středu jsme si rozstříhali obrázek Tří králů a podle čísel jsme obrázky skládali a lepili. Naučili jsme novou básničku – Tři králové. Také jsme si zopakovali, kdo to byli Tři králové, proč a kam přišli. Pracovali jsme s kresleným příběhem.

Ve čtvrtek jsme si s dětmi vytvořili královskou korunu, kterou jsme si nabarvili – někdo křídou, někdo suchými temperami a někdo voskovkami. Ozdobili jsme si jí třpytkami, třpytivými lepidly nebo samolepícími puntíky. Každý jsme si na korunu napsal první písmenku svého jména. Také jsme si procvičili písničku My tři králové.

A v pátek na Tři krále jsme se s dětmi vydali koledovat do ostatních tříd. Hezky jsme si zazpívali a také vykoledovali pár dobrůtek.

Tereza Dvořáková

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko