Rodiče vítáni

Týden 20.2. až 24.2.

Masopustní veselí

Po jarních prázdninách jsme se opět sešli ve třídě Motýlků a začali jsme slavit Masopustní veselí. Děti se naučily novou básničku o Masopustu, přečetli jsme si příběh o tom, proč se slaví Masopust, že po něm následuje období pustu až do Velikonoc.

V úterý jsme se naučili novou pohybovou hru „Masopust“. Hrou jsme si procvičily reakci na slovo. Na slovo MASO se děti pohybovaly, tancovaly a radovaly se. Na zvolání PŮST se zastavily a nehýbaly se. Poté nás čekalo protažení s overbally a závěrečná relaxace. Ve výtvarné výchově si děti vybarvovaly suchými tempery různé druhy masek. Část děti si užila pobyt ve solné jeskyni. Poté jsme se sešly na louce, kde jsme hráli různé hry.

Ve středu děti tvořily společnou práci na nástěnku, tvoření koláčků- trénovaly jemnou motorikou- mačkaly krepový papír a lepily ho na koláče.
4. lekce Školičky bruslení ve Velkých Popovicích. Rozcvička uprostřed ledu, protažení celého těla, zahřátí. Rozdělení na dvě skupiny. Pohybové hry, slalomy. 

Ve čtvrtek si děti užily masopust na třídách a masopustní průvod, který byl doprovázen dechovkou a hrou na hudební nástroje. Průvod jsme ukončili na louce za školkou a děti užívali v kostýmech pobyt venku za skoro jarního počasí.

Pátek patřil pečení masopustních koblížku, děti si vážily suroviny na přípravu těsta, válely válečkem, vykrajovaly kolečka, plnily čokoládou a marmeládou. Zdramatizovali jsme si pohádku „O Koblížkovi“.
Při pobytu venku jsme si užily přírodovědnou chvilku – poslouchali jsme zvuky ptáčků a hledaly jsme první jarní kytičky-sněženky a sedmikrásky.

Magdaléna Wagnerová

Básnička:

Drž mě, drž mě,

máme tady Masopust.

My se maškar nebojí,

my se s nimi roztočíme.

Točíme, točíme se, stát,

na co si dnes budem hrát?

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko