Rodiče vítáni

Týden 20.5. – 24.5.2024

Kde domov můj?

Celý tento týden jsme se zaměřili na práci s didaktickými materiály k tématu Den Včel – počítání, spojování kolíčkování, doplň řadu, puzzle, slabikování, hledání písmen – VČELA, MED. Dále jsme pracovali s didaktickými obrázky hmyzu a dopravních prostředků a s miniaturami hmyzu. Další často volenou aktivitou bylo logico primo – na statku a ve městě a práce s interaktivní tužkou – Svět zvířat – Mokřady a Doprava. V neposlední řadě jsme stavěli silnice, vláčkodráha a rozmisťovali zde dopravní značení. 

Celý tento týden byl ve znamení Hravého inline bruslení, které se povedlo 🙂

Pondělí nám začalo jako každý den výtvarnou prací – nabarvili jsme si tácky žlutou barvou, protože z nich budeme vyrábět včeličky. Po práci jsme se rozběhali na reprodukovanou hudbu a děti reagovali na signál zvonečku – leh, sed nebo dřep. Následovala pohybová hra na včeličky a potom jsme se hezky zrelaxovali v jógové pozici králíčka. Po svačince přišlo na řadu pozdravení a přivítání se v kruhu. Spočítali jsme si holčičky, chlapečky, všechny dohromady a porovnávali, koho je více a koho méně. Zopakovali jsme si dny v týdnu, měsíce, a roční období. Seznámili jsme se s tématem týdne, které je Kde domov můj a v první části týdne, se zaměříme převážně na hmyz. Čekala nás práce s didaktickými obrázky hmyzu – pojmenovávali jsme si je,  hledali počáteční písmen slov a názvy vytleskávali. Také jsme měli ve třídě oslavu 6. narozenin Honzíka. A to byla ale oslavička s výborným dortem. Jen se po něm zaprášilo 🙂 Mňam 🙂

Úterý nám začalo programováním bee bot včeličky. Děti si jí sami ovládaly a snažili se se včeličkou dojet do zvoleného cíle. Pro některé děti to byla brnkačka. Následovalo cvičení formou rozehřátí, kde jsme střídali běh a chůzi, poskoky, plazení a lezení v kruhu. Zahráli jsme si pohybovou hru – „Dobrý den, pojďte ven“. Následovaly průpravné cviky na protažení celého těla s obručemi. Relaxace proběhla v leže na zádech, kde se děti zaměřili na správné dýchání do bříška. Po svačince přišlo na řadu pozdravení a přivítání se v kruhu. Spočítali jsme si holčičky, chlapečky, všechny dohromady a porovnávali, koho je více a koho méně. Zopakovali jsme si dny v týdnu, měsíce, a roční období. Zaměřili jsme na Prahu – Co to je? Kde se nachází? Co v ní všechno můžeme najít? Ukázali jsme si Prahu také na mapě a řekli si, jaké významné památky můžeme v Praze vidět.

Ve středu jsme s dětmi dokončili včeličku – museli jsme si jí dolepit očička, tělíčko, křídla, tykadla a ještě domalovat pusinku 🙂  A cvičení jsme si zpříjemnili tanečky na reprodukovanou hudbu. Zahráli  jsme si také hru, kterou si pro nás připravila praktikantka Adélka –  Vývoj mravence. Zacvičili jsme si s kroužky, a následovala relaxace při vzájemné masáži v kroužku. Po svačince jsme se šli seznámit s projektem Vývoj Motýla – co se bude dít, a co můžeme společně pozorovat. A pojmenovali jsme si a ukázali jednotlivé částí vývoje.

Čtvrtek jsme začali tvořením Berušky v trávě. Rozstříhali jsme si proužky zeleného papíru, nalepili a nalepili tělíčko berušky.  A šup se rozběhat na reprodukovanou hudbu – zakopávání, vysoká kolena, pata špička, běh stranou.  I dnes si pro nás Adélka připravila pohybovou hru –  Pavouk a Moucha a jako obvykle jsme cvičení zakončili relaxací při relaxační hudbě zvuků přírody a soustředili jsme se na dýchání do bříška. Po svačince přišlo na řadu pozdravení a přivítání se v kruhu. Spočítali jsme si holčičky, chlapečky, všechny dohromady a porovnávali, koho je více a koho méně. Zopakovali jsme si dny v týdnu, měsíce, a roční období. Zaměřili jsme se na rozdíly mezi městem a vesnicí? Co kde je? Jaký je kde život? A šup na pozorování projektu Vývoj motýla – co se přes noc s housenkami stalo? Jak budou postupovat dál?

Pátek nám začal dokončením výtvarné práce Beruška – otiskly jsme ručičky natřené červenou barvou a dokreslili tykadla. Také nás čekalo povídání o dopravních prostředcích – jak je dělíme? Kde je můžeme najít? A známe všechny, které jsou na obrázku? Také jsme si procvičili kritické myšlení – Co by se stalo kdyby? Museli jsme také rozloučit s praktikantkou Adélkou, která dětem donesla bonbonky na rozloučenou. Společně jsme jí poděkovali za krásných 14 dní a třeba zase někdy na viděnou 🙂

A teď už šup do dalšího krásného týdne 🙂

Motýlci 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko