Rodiče vítáni

Týden 20. až 24.6.

Den Otců

Celý tento týden byl věnovaný našim milovaným tatínkům. Naučili jsme se básničku „Tatínek“, kterou jsme i použili do přáníčka, které jsme vyrobili. Na to jsme také potřebovali kravatu, kterou děti hezky ozdobily krepovým papírem.  Samozřejmě jsme se snažili o to, aby si přáníčko všichni podepsali sami. Někomu to šlo lépe, někomu hůře, někdo už to uměl úplně sám. Ale pochvalu zaslouží úplně všichni 🙂

Rozvíjeli jsme slovní zásobu popisováním tatínka. Jak vypadá? Jaký je? Co dělá za práci? Jaké má vlasy a jaké má oči? Zkoušeli jsme to i formou pantomimy – předvádění činností, které tatínek dělá rád. Použili jsme k tomu takový dotazníček, který každý tatínek dostal s přáníčkem. Také jsme již dokončili všechny domečku z keramické hlíny, co nám chyběli.

Vyrobili jsme si tatínka s fousy – pěkně jsme mu je rozstříhali a nalepili. Vytvořili jsme si i montérky, jaké tatínek při práci nosí a děti si je sami vystřihly.

Pustili jsme se do plnění dalšího zvířátka Se Sokolem do světa a to Ježeček Mireček a Veveruška Věruška.

Největší radost byla pro děti sklizeň okurek z vlastního záhonku, zmrzlinka a využití mlhovače na osvěžení dětí v teplých dnech.

Tak hurá do posledního týdne 🙂

Básnička:

Táta je můj hrdina,

večer se mnou usíná.

Pomáhá mi s úkoly,

a vozí mě do školky.

Griluje a uklízí,

nedostatky přehlíží.

I když občas trucuji,

svého tátu miluji.

Dvořáková Tereza

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko