Rodiče vítáni

Týden 22.1. – 26.1.2024

Ve zdravém těle zdravý duch

Tento týden se nesl v duchu Zimní olympiády, první den jsme se sešli oblečení v modré barvě, která nám značila světadíl Evropu. Děti pracovaly s globusem a interaktivní knihou, kde se dozvěděly potřebné informace. Také pracovaly s demonstračními obrázky zimních sportů a jejich náčiní.  V tělovýchovné chvilce jsme se rozehřáli během, zakopáváním a vysokými koleny, protáhli jsme si celé tělo a zacvičili jsme si na žíněnce (děti válely sudy, předškoláci kotoul s dopomocí), také jsme si zacvičili na lavičce. Děti přeskakovaly, plazily se a přebíhaly lavičku. V ranní kruhu jsme se přivítali básničkou Dobrý den a naučili jsme se novou básničku s pohybem Sportovec,  zopakovali jsme si dny v týdnu, měsíce a roční období. Vysvětlili jsme si olympijskou vlajku, jaký světadíl značí modrá barva. Vytleskávali jsme slovo Evropa a pracovali jsme s demonstračními obrázky sportů na zimní olympiádě.

V pracovní činnosti jsme se zaměřili naOlympijské kruhy, děti lepily barevné papíry na olympijské kruhy, trénovaly jemnou motoriku-trhání barevných papírů na malé kousky a následné nalepení na kruhy. Při pobytu venku jsme si užili klouzání na zamrzlém mokřadu legraci na shrabaném sněhu na mokřadu.

V úterý se nesl ve žluté barvě a světadílu Asie. V atlase světa se dozvěděly, kde světadíl Asie leží, kdo tam žije, jak vypadají lidé-Asiati. Děti se rozehřály na reprodukovanou hudbu, běhaly, trénovaly pozici lyžaře-pokrčená kolena, děti čekala první disciplína: běh na lyžích, děti běžely na čas vytyčenou trasu. Ostatní děti povzbuzovaly a fandily. Po závodech jsme vyhlásili vítěze v kategorii kluků a holek. Vyrobily jsme si vlajku Motýlků na zahájení olympijských her, zdramatizovali jsme si scénky o tom, co je Fair-play. Poté nás čekalo na zahradě slavnostní zahájení olympijských her na zahradě u Mravenečků s celou školkou, poslech olympijské hymny a hymny ČR, průvod a mávání sportovců. Děti složily olympijský slib, že budou hrát Fair-play, rozloučily se s ostatními kamarády a vydaly jsme se na přírodovědnou vycházku po okolí školky.

Ve středu jsme se ocitli v Africe. Čekal nás černý den, děti pracovaly s globusem, do kinetického písku děti zkoušely psát písmenko A. Děti se rozehřály na reprodukovanou hudbu, napodobovaly zimní sporty: lyžaře, běžkaře, bruslaře, bobista, hokejista. Vzájemně se namasírovaly molitanovými míčky. V ranním kruhu jsme si popovídaly o Africe, je tam teplo nebo zima, jací lidé tam žijí. Modelová situace nám přiblížila, jak se správně chováme při úrazu na sjezdovce a na ledě. Disciplína pro dnešní den: Hokej, přesunuli jsme se na hřiště u základní školy, kde se děti rozdělily na dvě družstva a začal zápas Sparta proti Jablíčkám. Všechny děti se pustily do zápasu v plném nasazení, střílely góly, chytaly góly, přihrávaly si a to vše v duchu Fair-play. Všechny děti dostaly diplomy.  

Čtvrtek nás zavedl do zelené Austrálie, kde jsme si povídali o nejznámějších zvířatech Austrálie – jaké je nejznámější zvíře- medvídek koala, tasmánský ďáblík, emu a kakadu. Děti malovaly pomocí provázku namočeného v modré barvě, vybarvily si fixem krasobruslaře a hokejistu a dolepily na čtvrtku. Děti cvičily na reprodukovanou hudbu, vymýšlely si sestavy na závody v krasobruslení, které nás čekaly s celou školkou na zahradě u Včeliček. Děti předváděly piruety, holubičky a jízdu popředu a pozadu, paní učitelky ze všech tříd děti bodovaly vysokými 10 body, při slavnostním vyhlášení všechny děti získaly diplomy.

V pátek jsme se vydaly do červené Ameriky, čekala nás poslední disciplína jízda na bobech s plyšákem ve třídě. Poté jsme se sešly k ukončení olympijských her, všechny děti dostaly medaile, vzájemně si pogratulovaly, zatančily a už se těšíme na další olympiádu.

Vaši Motýlci

Sportovec

Ať je zima, ať je mrzá,

nebojí se žádný z nás!

Ať si mrzne, ať je zima,

zimní sporty ty jsou prima!

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko