Rodiče vítáni

Týden 23.5. až 27.5.

Město, vesnice, zahrada

Tento týden jsme se věnovali tématu město, vesnice a zahrada. Zaměřili jsme se na základní rozdíly mezi městem a vesnicí. Jak převáženě vypadají domy ve městě a jak na vesnici? Mohou být domy se zahradou ve městě? Známe nějaké město? Jaké? Známe nějakou vesnici? A kde bydlíme my? Základní rozdíly mezi vesnicí a městem – dopravní prostředky – jaké můžeme vidět ve městě a jaké na vesnici? Třídili jsme dopravní prostředky, které jsou na silnici, na kolejích, ve vzduchu a na vodě. Povídali jsme si o rozdílech, jaká zvířátka jsou převážně na vesnici, která ve městě a proč. Naučili jsme se novou básničku Farma.

Společně jsme si taky ukazovali značky aut a zkoušeli je pojmenovávat. Zahráli jsme si na barevný semafor a vyzkoušeli, jak takový semafor funguje. Dále jsme během tohoto týdne pracovali s projektem Se Sokolem do světa a zaměřili jsme se na dvě hlavní zvířátka – Kobylka Emilka a Opička Hanička. To děti skutečně bavilo. Cvičit podle již zmiňovaných zvířátek.

S dětmi jsme také tvořili z keramické hlíny domečky a pak jsme si náš dům nakreslili vodovými barvami. To se jim moc povedlo. Jsou to naše šikulky. Ještě jsme s dětmi vyrobily transparent na 3. fotbalový zápas tatínků, abychom je maličko podpořili.

Ve čtvrtek nás čekal Multikulturní projekt o Indii, kde jsme se dozvěděli spoustu nových informací o Indii – kde se nachází, jaká jsou v Indii zvířátka, jak to vypadá v indické škole. Dále jak jsou lidé oblíkaní, a jakou zvláštnost mají indické dívky a ženy. Paní si s námi dokonce i zatančila jejich tradiční taneček 🙂

V pátek nás čekala Cesta za pokladem, kterou si pro nás připravila naše maminka Honzíka – paní Adéla Rylichová. Cesta byla plná úkolů, které děti moc bavily. Samozřejmě slíbený poklad našli na nově otevřeným dětském hřišti na Mandavě. Rovnou si děti vyzkoušely všechny nové herní prvky, které na hřišti jsou. To bylo radosti. Moc děkujeme paní Rylichové za přípravu cesty i poklad samotný 🙂

A teď už hurá do Kostelce u Křížků fandit našim tatínků na 3. fotbalovém zápase tatínků 🙂

Básnička:

Na naší farmě je všeho dost,

občas sem přiletí i černý kos.

Písnička

Když jsem já sloužil ..

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko