Rodiče vítáni

Týden 23. Až 27.1.2023

Ve zdravém těle zdravý duch

Tento týden byl ve znamení lidského těla, zdravého životního stylu, zdraví a nemocí. Celý týden  jsme měli překážkovou dráhu s relaxačními podložkami a bosou. Pracovali jsme s interaktivní tužkou a knihou Lidské tělo. Měli jsme k dispozici didaktické kartičky k tématu – řazení dle velikostí, zraková percepce, pokračování v řadě. Skládali jsme dřevěné stavebnice lidské tělo (chlapeček a holčička).

V pondělí nás navštívila zdravotní sestřička Olinka, která nám o povídala o tom, jak to vypadá v nemocnici, co všechno potřebujeme vědět, když přijdeme k paní doktorce, a jak se co ošetřuje. Ukázala nám náčiní potřebných k ošetření nemocných. Poslechli jsme si srdíčko, zalepili bebíčko náplastí a podívali jsme se,  jak se měří tlak.

V úterý jsme třídili potraviny – dle barvy a velikostí.  Tvořili jsme si potravinovou pyramidu. Dále následoval hudební program Čtvero ročních období s paní Hamajdovou, její kytarou a dalšími hudbeními nástroji – hudební pořad, který byl plný známých dětských písniček – Malé kotě, Prší prší ..

Vytvořili jsme si také obrázek lékaře  – stříhání, skládání a lepení.

Ve středu jsme se zaměřili na správnou hygienu – mytí rukou a čištění zubů. Povídali jsme si o  nemocech. Přihlášené děti se zúčastnily 2. lekce školičky bruslení ve Velkých Popovicích. Společně jsme si vytvořili Bacily – rozfoukávání bacilů na ruce pomocí barev a brčka.

Čtvrtek byl zaměření na zdravé mlsání, neboť jsme se pustili do pečení zdravých tvarohových koláčků. Seznámili jsme se s náčiním a potřebami na pečení, pojmenovali jsme si potřebné ingredience a pustili se do toho. Vytvářili jsme si a pozorovali kvásek, vážili jsme mouku, rozklepávali vajíčka, a vytvořili těsto. Tvarovali jsme kuličky na koláčky, důlky a plnili tvarohem. A pak šup ven na sportovní dopoledne s hokejovými trenéry – cvičili jsme a zahráli si společně spoustu her.

Pátek jsme si udělali formou modelových situací – zkusili jsme si zahrát to, jak to vypadá, když přijdeme k paní doktorce, když nás něco bolí. Vyzkoušeli jsme si zavolat záchranku při úrazu. Museli jsme si říct při jakých příležitostech se sanitka volá, a co se musí všechno říci do telefonu.

A teď vzhůru do dalšího vesmírného týdne. Krásný víkend 🙂

Tereza Dvořáková

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko