Rodiče vítáni

Týden 24.4. až 28.4.2023

Filipojakubská noc

Tento týden byl ve znamení Čarodějnic. S dětmi jsme si postavili překážkovou dráhu, pracovali jsme s didaktickými kartičkami (čarodějnice), dále s obrázky a informacemi o jednotlivých čarodějnicích (5 čarodějnic). Přiřazovali jsme barevné balonky do kotlíku, skládali čarodějnické puzzle, přiřazovali stíny a k nim dvojice. Počítali jsme čarodějnické symboly a vybarvovali čarodějnické klobouky dle instrukcí.

Pondělí jsme zahájili rozběhání na reprodukovanou hudbu a reagovali jsme na zacinkání zvonečku – změna směru, sed na koberec, leh na bříško, leh na záda, chůze pozadu. Pokračovali jsme protažením jednotlivých částí těla a zahráli si pohybovou hru na barevné kotlíky. Cvičení jsme zakončili relaxací –  vydýchali jsme se a zahráli si na hadrovou panenku. Po svačince jsme se pozdravili v kroužku, pohladili kamaráda, zopakovali dny v týdnu, měsíce a ročního období. Pracovali jsme s kalendářem počasí a spočítali jsme všechny kamarády. Společně jsme si procvičili barvičky, geometrické tvary a písmena. Přečetli jsme si novou básničku čarodějnice, kterou se během, týdne naučíme. Ale největším zážitkem dne bylo kreslení čarodějnice tuší. To budete koukat, jak se to dětem povedlo.

V úterý jsme se rozběhali na reprodukovanou hudbu, zahráli si pohybové hry na čarodějnici a molekuly. Cvičení jsme zakončili relaxací v jógové pozici králíčka, z které nás probudil kamarád pohlazením po zádíčkách. Po svačince jsme si povídali o čarodějnicích. Pracovali jsme s jejich obrázky – jaké mohou mít vlastnosti. A zkoušeli jsme jim vymýšlet jména a jaké má schopnosti a jaké lektvary asi umí nejlépe? A co jsme ještě v úterý stihli? Namalovat čarodějnický kotlík pomocí vodových barev. Venku jsme se pustili do sázení zbylých květinek a dodělávali vše, co bylo ještě potřeba 🙂

Ve středu jsme si spolu opět zacvičili, zahráli na barevná košťata a po cvičení jsme zkoušeli dýchat do bříška. Co se nám děje s bříškem, když se nadechneme, a co když vydechneme? Také jsme si povídali o tom, jaké známe čarodějnice z pohádek? Známe jejich jména? Jaké mají vlastnosti? Jak čarodějnice vypadá? Je vždycky jenom zlá? A tak jsme si každý vybral jednu čarodějnici a krásně jsme si jí vymalovali. Snažili jsme se držet správně tužku a nepřetahovat 🙂 Kdo ještě neměl dokončený kouzelný kotel – dolepil si vše, co se v kotlíku u čarodějky mohlo vařit (oči, netopýr, peří, sem tam nějaká rybka ..).  
Ale na co se děti ve středu těšili úplně nejvíc? No přeci na čarodějnické opékání buřtíků. A že se vážně povedly a byla to opravdická dobrůtka.

Ve čtvrtek jsme zaměřili naše povídání na Filipojakubská noc – co to znamená? Její význam a původ svátku. Povídali jsme si o tom, jak slavíme pálení čarodějnic my. Zda doma čarodějnici vyrábí a pak pálíme. Vytvořili jsme si takové čarodějnické puzzle. Rozstříhali jsme si obrázek, pak ho složili a nalepili dle vzor. No jo, máme to ale šikovné děti, pro které byl tento úkol skutečně snadný. A ve čtvrtek jsme využili konečně vysvítajícího sluníčka a pustili se do dodělávek na zahradě, které bylo třeba dodělat. Maminka Lukáška nám donesla ještě keříky malin, které jsme zakopali a zasázeli ještě melouny. Teda to se děti budou ale mít. A díky mamince Amálky jsme si čtvrtek ještě zlepšili výbornou zmrzkou 🙂

Pátek byl ve znamení čarodějnických oslav. Už od rána jsme všichni dováděli v čarodějnických kostýmech. Udělali jsme si promenádu masek, udělali jsme si diskotéku, na které jsme si společně zatančili. Zahráli jsme si také spoustu her a soutěží. Také jsme si zkoušeli umíchat čarodějnické lektvary, které byli barevné a hlavně kouzelné 🙂 A co nás ještě čekalo? Získat čarodějnický letecký průkaz, který jsme ale mohli získat pouze tehdy, když jsme ukázali, jací zdatní letci jsme 🙂 A skutečně všem se povedlo a průkaz získali 🙂 huráááá.

Tak a teď hurá na prodloužený víkend 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko