Rodiče vítáni

Týden 24. 6. až 28. 6. 2024

Máme rádi zvířata

Poslední školkový týden jsme si užili plnými doušky. V pondělí nás čekalo poslední seznámení s tématem. S dětmi jsme se protáhli s tyčemi s důrazem na protažení zadní strany nohou.  S dětmi jsme hráli simulační hry o bezpečnosti o prázdninách. Také jsme si rozdělili zvířátka na – domácí, lesní a exotická, pracovali jsme s obrázky zvířátek, pojmenovávali jsme je a určovali jsme první hlásku slov. Děti si venku na zahrádce pochutnali na lesních jahůdkách a zmrzlinkách.

V úterý jsme se pozdravili a přivítali v kruhu, zopakovali jsme si dny v týdnu. S dětmi jsme pracovali s didaktickými obrázky na otočné tabuli, kde jsme procvičovali paměť a postřeh. Venku jsme si užívali krásného počasí, zalévali jsme vyvýšené záhony a jedlé keře.

Ve středu nás čekala tolik oblíbená pyžámková noc. Děti od rána přicházely s dobrou náladou a dobrůtkami, na kterých jsme si během celého dne moc pochutnali, zahrály si na zahradě na schovávanou, zchladili jsme se ostřikovačem. Poté nás čekala pohádka v podání paní učitelek, kde jsme se opravdu nasmáli 🙂 Pro děti byla přichystána pohádková stezka, na které plnily úkoly od krále Dagmarína, příšerky Sallyho, princezny Elsy a strašidla Vendulína. Poté jsme si užili diskotéku se světýlky, zatančili jsme si s plyšáky a hezky unaveni jsme se šli chystat do postýlky, poslechli jsme si pohádku a usnuli jsme při relaxační hudbě. Krásně se nám spalo 🙂

Ve čtvrtek jsme se po společné snídani a přivítání s ostatními dětmi rozhodli využít krásného počasí a užívali jsme si společné chvíle na zahradě. Zhodnotili jsme si dosavadní školní rok, co se nám povedlo, co se nám líbilo. Kdo byl náš kamarád.

V pátek se rozloučili všichni kamarádi ze školky na zahradě, pochutnali jsme si na výborné zmrzlině. Poté jsme si udělali diskotéku s melounem, šampaňským a dobrůtkami.

Přejeme všem krásné a pohodové léto, plné smíchu a radosti 🙂

Vaši Motýlci 🙂         

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko