Rodiče vítáni

Týden 25.9. až 29.9.2023

Dary přírody, loučení s létem

Celý tento týden jsme si tvořili každé ráno překážkovou dráhu, pracovali s didaktickými obrázky ovoce a zeleniny – doplňování pet víček. Třídění ovoce a zeleniny dle barev, druhů a velikostí. Pracovali jsme také s Logicem picolo – Na nákupu.

V pondělí jsme se rozběhali na reprodukovanou hudbu – reagovali jsme na signál zvonečku – sed na zadeček, leh na záda, leh na bříško. Zahráli jsme si pohybovou hru Na kompot. Zrelaxovali jsme tělíčko formou Hadrové panenky. Zkoušeli jsme, jak jsou ty tělíčka našich dětiček gumová.
Pokračovali jsme pozdravením a přivítání v kruhu, opakováním dní v týdnu, měsíců a ročního období. Určili jsme si počasí na kalendáři počasí a zhodnotili naše pocity dle smajlíků – veselý, bez nálady, smutný nebo naštvaný. Také jsme se učili novou básničku – Zelenina. Zkusili jsme vytleskávání různých druhů zeleniny a počítání slabik. Určovali jsme i první písmenka slov a poznávali je na tabuli. Je to neuvěřitelné, ale vždycky je ty děti našly 🙂

A abychom měli nějaký krásný výrobek pro maminku, tak jsme si nastříhali obrázek ovoce nebo zeleniny, seřadili dle čísel a ve správném pořadí nalepili. Předškoláci to měli až do 10. Výsledek našich šikovných dětiček můžete vidět v šatně sami. Pro předškoláky jsme měli samozřejmě připravený úkol navíc. Museli opsat slovo HRUŠKA podle vzoru, vytleskat ho a znázornit počet slabik.

V úterý jsme se také rozběhali na reprodukovanou hudbu, ale procvičovali jsme skoky, poskoky, po jedné noze, po druhé noze, snožmo. Zahráli jsme si pohybou hru na barevná jablíčka, pořádně protáhli tělíčko a pak se zrelaxovali v jógové pozici králíčka při relaxační hudbě. Probudil nás až kamarád pohlazením po zádíčkách.
Pozdravili jsme se a přivítali v kruhu jako každý den. Zopakovali si dní v týdnu, měsíce a roční období. Určili si počasí na našem kalendáři a vrhli jsme se do gymnastiky mluvidel s jablíčkem. A šup na třídění ovoce a zeleniny – podle barev, podle velikosti a druhu.

Nejzábavnější činností dne se pro děti stalo otiskávání prstíků do různých druhů ovoce. Předškoláci si navíc obrázek vystřihli a nalepili na barevný papír. A aby měli ještě nějaký úkol navíc – museli opsat slovo CITRON podle vzoru, vytleskat ho a znázornit počet slabik.

Středa byla ve znamení dopolední exkurze na Farmu a minimlékarnu Tehov. Pro děti už byl zážitek jízda autobusem od školky na farmu. Seznámili jsme se s pravidly na farmě – chodíme ve dvojicích, nekřičíme kvůli zvířátkům, dodržujeme odstup od ohradníků, posloucháme. 
Proběhla ukázka a pohlazení králíčků, prasátek a telátek – pohlazení, informace o tom, jak poznáme holku a kluka, ukázku místa, kde se kravičky dojí, co je k tomu potřeba? Ukázka pastvin a hospodářských strojů, hlazení ovcí, povídání o slámě k čemu je dobrá a k čemu jí potřebujeme? 
Ale největší zážitek byl ochutnávka Tehováčka – domácí výrobek z farmy. No mňamka to byla. A po ní už šup šup do školky.

Ve čtvrtek byl státní svátek – školka uzavřena.

V pátek byl provoz školky omezen pouze od 6:30 do 11:30, a tak bylo přihlášeno maličko děti, že se provoz spojil pouze do třídy Motýlků.

Tak a teď už šup do dalšího týdne plného zážitků 🙂

Tereza Dvořáková

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko