Rodiče vítáni

Týden 26.9. až 30.9.

Dary přírody, loučení s létem

Tento týden jsme se věnovali tématu dary přírody a zaměřili jsme se na „Jablíčkohraní“. V pondělí nás čekalo divadlo ve školce „Jak se Barborka zatoulala“, které bylo plné krásných a známých písniček.

Ve třídě Motýlků jsme si ale vyhlásili soutěž – „Jablíčkové hodování“, v níž bylo za úkol v pondělí přinést ochutnávku čehokoli, co bude obsahovat jablíčka. Teeeeeda, to byla ale hojná účast 🙂 A všechny pokrmy byly originální a moc chutné! Bylo vidět, že jste si s tím daly vy i děti obrovskou práci a za to vám chceme moc poděkovat.

Po divadle nás totiž čekala ochutnávka dobrůtek z již zmiňované soutěže 🙂 To se dětem velice líbilo. Byl připravený jablíčkový mošt, jablíčkový salát, jablíčkový chlebík ozdobený motýlkem z lentilek, štrůdl, jablíčka s piškoty a jablíčkové koláče na několik způsobů. Ale jak soutěž nakonec dopadla? No nedal se vybrat jen jeden vítěz, takže každý získal nějakou odměnu 🙂

Úterý pokračovalo ve znamení zdravého mlsání, ale to už jsme s dětmi pekli my. Rozhodli jsme se pro jablíčkový štrůdl. Nejprve jsme si vyjmenovali veškeré náčiní, kterého bude třeba. Dále suroviny, které do štrůdlu patří a pustili jsme se do toho 🙂 Děti nastrouhaly jablíčka, připravily vajíčko na mašlování, posypaly těsto strouhankou, aby se nám štrůdl neprosákl. Vyložili jsme jablíčka na těsto, pocukrovali jsme těsto skořicovým i vanilkovým cukrem, zabalili štrůdl a hezky pomašlovali. A teď už nám ho teta Lucka odnesla do trouby. A my už netrpělivě čekali na zahradě, kdy už bude hotovo. Že je štrůdlík hotový, jsme poznali okamžitě, neboť se linula, tak krásná vůně. No ale to byla mňamka. Jak řekla naše Emily – „mňamóza“.

Středa byla ve znamení státního svátku, o kterém jsme si řekli ve čtvrtek. Proč jsme byli doma? Co se tento významný den stalo? A jaká osobnost je s tímto dnem spojena? Dále jsme se pustili do otiskávání barevných jablíček, což děti moc bavilo 🙂  V poledne nás čekalo překvapení – přišla nám přečíst maminka Jaromírka pohádku.

Pátek jsme si ještě procvičili prstíky formou vytrhávání papírků a nalepování do jablíček. Máme to ale šikovné dětičky. Také jsme si zazpívali písničku „Měla babka“ a zkusili Mazurku 🙂

Tak a teď již hurá užít si víkend a šup do nového týdne 🙂

Tereza Dvořáková

Písnička:

„Měla babka“

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko