Rodiče vítáni

Týden 27.11. až 1.12.

Digitální technologie- dobrý sluha, ale zlý pán!

V pondělí jsme začali nové téma Digitální technologie- dobrý sluha, ale zlý pán. Po přivítání dětí po víkendu jsme se pustili do prozkoumávání několika zábavných interaktivních hraček ve třídě. Děti si vyzkoušely práci s Bee-bot včelkou, kterou programovaly tak, aby došla k danému cíli. Také pracovaly s robotickou myší, která musela najít cestu k sýru. V ranním kruhu jsme se pozdravili s pohlazením kamaráda, zopakovali jsme si dny v týdnu, měsíce a roční období. Demonstrační obrázky nám pomohly při určování digitálních hraček, které máme ve školce  a které mají děti doma. Po svačince nás čekal Cirkus Adonis. Jednalo se o nádherné varietní vystoupení kouzelníka a dvou kouzelnic. Děti kouzlily, zapojovaly se do čarování, také si zazpívaly a zatančily.  Po cirkusu už se každý těšil ven na čerstvě napadaný sníh 🙂 Děti stavěly ze sněhu různé stavby, koulovaly se, pozorovaly zasněženou krajinu, co se stalo s loužemi, když zamrzly a zachumelily.

V úterý se neslo v duchu vánočního focení s fotografkou Vendulkou. Děti přišly do školky vánočně oblečené, ale i přesto se ve třídě pracovalo s digitálními technologiemi. Tentokrát jsme zvolili interaktivní tužkou Albi a knížkou koledy a Když roboti brebentí. Práce se skřipcem- nahrávání jednoduchých úkolů a básniček pro Mikuláše. Děti si samy pouští ze skřipce a učí se dle něj. Děti pracovaly také s robotickou včelkou.  Každé dítě si vymyslelo pohyb včelky, která kreslí podle toho, jak ji naprogramuje. Poté děti dle své fantazie obrázek dokreslily pastelkami. Následovalo focení samostatné portréty i skupinky sourozenců. Pobyt venku jsme si užili na zahradě, kde děti dělaly andělíčky do sněhu, zahrály si koulovanou a vařily sněhové pokrmy.

Ve středu proběhla poslední lekce Školičky bruslení ve Velkých Popovicích a my i trenéři jsme moc pyšní na všechny děti a jejich obrovský pokrok. Ve třídě děti pracovaly s mikroskopem, pozorovaly větvičky, usušené pomeranče a květiny. Tvořily jsme obrázek za celou třídu do výtvarné soutěže na téma Láska-děti otiskly ručičku na kopírce, vystřihly jsme je a nalepily na velké barevné srdíčko. Při tělovýchovné chvilce jsme si zahrály pohybovou hru na Slunce a mráz, děti reagovaly na barevný signál. Protáhli jsme si celé tělo s důrazem na zadní stranu nohou a relaxovali jsme jako hadrové panenky. Pustili jsme se také do vyrábění eko-ozdobiček ze sušených pomerančů a květin. Děti potrénovaly jemnou motoriku, když trhaly a následně zapíchávaly květiny do pomerančů.  Při pobytu venku jsme navštívili louku a les, natrhali jsme větvičky na odpolední tvoření s rodiči, nechyběla ani koulovaná a honička, stavění sněhuláku. Odpoledne jsme si užili dílničky s rodiči. Tvořili jsme vánoční motivy z keramiky, výroba skřítka ze šišek a hvězdy z větviček. Děkujeme všem moc za krásně strávené odpoledne.

Ve čtvrtek jsme se všichni těšili na půldenní výlet na Karlštejn do Muzea Betlémů 🙂 Ráno jsme si zopakovaly dodržování bezpečnostních pokynů při jízdě autobusem a slušné chování v autobuse, zkontrolovali jsme batůžky, zamávali jsme rodičům a hurá za dobrodružstvím. Při příjezdu na Karlštejn, jsme si oblékli reflexní vestičky, nasadili jsme si batůžky a vydaly se cestou ke Karlštejnu do Muzea Betlému. Nejprve nás čekaly tvořivé dílničky-výroba andílka. Děti procvičily jemnou motoriku při lepení modrých malých drahokamů, stříhaly sukýnku pro andílky, zapíchávaly párátko do těla andílka, následně na něj napíchnuly papírový košíček a proutěnou hlavičku. Všem se andílci moc povedli. Pak následovala prohlídka Betlémů z upečených perníčků, papírové a keramické betlémy. V rámci digitální technologie jsme prozkoumali  Betlémy, které byly zautomatizované. Společně jsme se vyfotografovali s Karlštejnem a Motýlím domem a už jsme spěchali na autobus do školky na oběd.

V pátek se nesl ve vánočním duchu, vyráběli jsme sněhové vločky z papíru, děti trénovali stříhání nůžkami. V ranním kroužku jsme se věnovali digitální technologii a jaký negativní vliv na nás může být. Děti už vědí, že je může z přehlcení digitalizace bolet hlavička, očička, záda a že je vždy dobře aktivity měnit. Venku jsme zdobili vánoční strom se všemi třídami, zpívali jsme koledy a užívali si vánoční atmosféru. Také jsme vyrazili na procházku se třídou Včeliček a stavěli jsme s nimi sněhuláka. Celý týden se moc povedl 🙂

Příští týden nás čeká téma Mikuláš, přinesl nám zimní čas, na který se všichni moc těšíme. Přejeme všem krásnou první neděli adventní 🙂

Vaši Motýlci 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko