Rodiče vítáni

Týden 27.3. až 31.3.

Petrklíč, zima už je pryč!

Tento týden byl ve znamení volání jara. Ač tomuto tématicky jarnímu týdnu počasí nepřálo, my se ho pokusili přivolat. Udělali jsme si překážkovou dráhu plnou přelézání, podlézání a skákání. Pracovali jsme s didaktickými kartičkami (jarní symboly), skládali obrázky k sobě, hledali, co do řady nepatří. Počítali předměty a symboly jara – čeho je více a čeho méně? Pracovali s písmenky květin a hledali stejná písmena – F, T, N, S, K. Také jsme skládali obrázky s pet víček a modelíny.  Stavěli jsme  jarní brány z molitanových kostek – malých i velkých.

V pondělí jsme se pozdravili v kroužku, pohladili kamaráda, zopakovali dny v týdnu, měsíce a roční období. Na kalendáři počasí doplnili počasí dnešního dne, a ještě jsme si řekli básničku Jaro. Následovalo jarní tvoření s paní Kolouchovou – práce s lineckým a potahovací hmotou. 
A čekala nás výroba klíče na odemykání jara. Veselými a jarními barvičkami jsme si klíč pomocí vodových barev vybarvili a nechali uschnout.

V úterý jsme si povídali o tom, jak vypadá takové jaro? Vypadá tak, jako když se teď podíváme z okna? Jaké jsou symboly jara? Co je za významný svátek na jaře? Jaký je dnes významný den? Den učitelů.
Pracovali jsme s příběhem – Jaro ťuká na dveře. Dokončili jsme klíč na odemykání jara – vystřihli jsme si ho a polepili květinkami. Proběhla také 7. návštěva solné jeskně Herink a 3. lekce předplaveckého výcviku v Benešově.

Středu jsme si zpříjemnili zpěvem písniček s jarní tématikou. Také jsme si zasázeli jarních květinek do květináčů, které děti přinesly 🙂
Dali jsme se do vytvoření krásné barevné konvičky. Vystřihli jsme si je a nalepili na velký papír. A vydali jsme se k nedalekému rybníku zahnat zimu – hození Morany do rybníka. Některé děti nám odjely do Velkých Popovic na 8. lekci školičky bruslení.

Čtvrtek jsme začali dokončením konvičky – natiskáním barevných květinek 🙂 Pokračovali jsme příběhem  O kouzelné fazoli, neboť i na dnešek měly děti domácí úkol. Sázeli jsme totiž fazolky do průhledného pytlíčku, abychom mohli pozorovat, jak fazolka roste a zapouští kořeny.

Pátek jsme si zpříjemnili výrobou sluníčka. Nakreslili jsme velký žlutý kruh a kolem něho jsme otiskli své ručičky, aby už nám to sluníčko začalo hřát a to skutečné jaro už za námi přišlo 🙂

A teď už přejeme krásný „jarní“ víkend a těšíme se v příštím Velikonočním týdnu 🙂

P.S.: Nezapomeňte na náš pondělní Velikonoční jarmark 🙂

Tereza Dvořáková


Copyright © 2024 MŠ Sluníčko