Rodiče vítáni

Týden 28.11. až 2.12.2022

Digitální technologie – dobrý sluha, ale zlý pán!

V předvánočním a digitální týdnu jsme opět nabytí spoustou nových zážitků.

V pondělí si děti v kroužku povídaly o digitálních technologiích. Jestli máme doma a ve školce nějakou digitální hračku nebo věc. Děti si vyzkoušely, jak funguje robotická včelka, zkoušely programovat, kudy má včelka dojít do daného cíle. Také děti vyráběly z keramické hlíny krásné výrobky, kterými Vás potěší před Ježíškem.

V úterý se děti vystřídaly u školkového počítače, kde si zahrály edukační hru ohledně ekoprogramu https://tonda-obal.cz/. Doporučujeme všemi deseti, nenásilnou hravou formou se děti dozvěděly o třídění odpadu. Děti si vyzkoušely práci s myší od počítače. Ve výtvarných činnostech jsme nezaháleli a vyráběli jsme eko-ozdobičky na vánoční stromeček. Děti potrénovaly jemnou motoriku, když do umělých jehel navlékaly bavlnku a na ni napichovaly usušená jablíčka a pomeranče.

Středa patřila celodennímu výletu do wellness hotelu Valnovka na Ládví. Odjezd linkovým autobusem děti zvládly na jedničku, milý pan řidič počkal, až se děti usadí a mohlo se vyrazit. Cestou jsme pozorovali vánoční výzdobu ve všech vesnicích, kterými jsme projížděli. Po příchodu do hotelu jsme se pozdravili a přivítali s personálem, posilnili jsme se svačinku a hurá na výzvědy, jak, kde, co a proč funguje 🙂 Nejprve jsme si povídaly, kdo zajištuje chod hotelu a restaurace-kolik lidí je potřeba do kuchyně, na úklid, do recepce a do restaurace. Poté jsme se dozvěděli, odkud se dováží suroviny, z kterých je jídlo připravováno. Při prohlídce kuchyně jsme viděli pana kuchaře, který zrovna obaloval řízečky, které byly naprosto luxusní 🙂 Při práci servírky děti měly možnost vidět přípravu kávy a také děti zajímalo, jak a kde vznikne pivo 🙂 Poté jsme si zdramatizovali,  jak to chodí, když se přijde do restaurace. Pozdravení a objednávka u paní servírky a výměna rolí s paní servírkou. S panem provozním děti vedly rozhovor ohledně digitálních technologiích-přednáška o tom, co vše hotel potřebuje k fungování-počítače, kalkulačky, objednávkový systém. Poté už následovala prohlídka pokojů, co se nachází v hotelovém pokoji, popisování předmětů. Tolik informací jsme se dozvěděli, až nám z toho začalo kručet v bříšku a moc jsme se těšili na řízky. Děti si vychutnaly každé sousto a s plnými bříšky a odpočatí jsme se vydali na procházku po okolí, kde jsme pozorovali daňky v ohradě a na rybníku volavku. Celý výlet jsme si moc užili a těšíme se na další dobrodružství.

Čtvrtek byl již první den v prosinci, děti ráno vyprávěly, jaké mají doma adventní kalendáře a co v nich našly. Vyráběli jsme také ozdoby na vánoční stromeček u pojízdné pekárny u školky. Venku jsme rozsvítili a nazdobili stromeček na zahrádce u Berušek.

V pátek děti nazdobily stromeček ve třídě. Poté si děti užily cirkus Adonis kouzlení a tancování. Po cirkusu jsme šli k pojízdné prodejně, nazdobit stromeček. Děti za odměnu dostaly linecké cukroví – stromečky. Paní prodavačky stromeček rozsvítily a všichni jsme si užili kouzelnou chvilku.

Přejeme pohodovou 2. neděli adventní a těšíme se příští týden 🙂

Magdaléna Wagnerová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko