Rodiče vítáni

Týden 29.5. až 2.6. 2023

Jsme stejní a přece jiní

V pondělí jsme se přivítali v kruhu, zopakovali jsme si dny v týdnu, měsíce a roční období. Povídali jsme si nad demonstračními obrázky o Mezinárodním dni dětí, proč se tento svátek slaví po celé světě. jaké jsou rozdíly mezi dětmi, v jakém žijí prostředí a co mají všechny děti společného. Ranní cvičení proběhlo na zahradě, kde jsme trénovali hry s míčem s Ježečkem Marečkem ze Sokola. Děti házely na cíl, do dálky, kutálely míč a kopaly do branky. Také nás navštívila maminka ze třídy Mravenečků se svými zvířátka, s želvou Barunkou a agamou Charlotkou. Vyprávěla nám o jejich životě a děti měly možnost si zvířátka pohladit a pochovat.

V úterý děti stavěly zeměkouli z pet-víček, také pracovaly s mapou a globusem, interaktivní tužka Albi a knížka Atlas světa nám pomohl v orientaci na mapě. Při projektu děti z celého světa si děti vybraly obrázek kamaráda a vybarvily ho pastelkami, opisovaly písmenka a učily se pozdrav v jeho rodném jazyce. Poté si nalepily obrázek do velké papírové mapy světa. Na zahrádce se děti staraly o záhonky, stavěly si v písku a jezdily na odrážedlech.

Středa patřila volejbalu. Ukázka volejbalu v podání maminky Kačky a Ivči na hřišti u školy. Paní trénerky měly pro děti připravenou rozcvičku – běh, protažení, odbíjení míčem tzv. bagrem, hod přes síť, ukázka úderů míče od profesionálek. Na konci následovalo rozdání dobrůtek a medailí, rozloučení a poděkování trenérkám.
Čtvrtek

Ve čtvrtek nás čekal celodenní výlet vypraveným autobusem do pražské zoologické zahrady, děti byly seznámeny s plánem výletu a bezpečností zde dodržující, při příjezdu pitný režim, společná svačinka v zastíněných prostorách ZOO, naplánování prohlídky, prohlídka spodní části ZOO, plameňáci, pavilon drobného ptactva, draví ptáci, tučňáci. Poté jsme se dostali ke klokanům a indonéskému pavilonu, následovalo občerstvení v podobě výborné zmrzlinky a pitný režim a poté už nás čekala prohlídka horní části ZOO, lední medvědi, sloni, žirafy, zebry. Poté jsme si dali společný obídek od maminek, zasoutěžili jsme si s policií a dostali odměny a poté už jsme se

V pátek jsem trénovali taneček na zahradní slavnost. Navštívila nás krásná zelená žabička. Také jsme vyráběli transparent na fotbalový turnaj, na který se všichni už moc těšíme 🙂

Magdaléna WagnerováCopyright © 2024 MŠ Sluníčko