Rodiče vítáni

Týden 3.1. až 5.1.2024

Vítejte v novém roce

Tento týden jsme pracovali s didaktickými materiály k tématu Tří králové. Doplňování diamantů na korunu, řazení obrázků dle velikostí, hledání dvojic, spojování půlek obrázků. Hra s barevnými pet víčky –  vkládání na korunu (dle puntíků). Dále nás čekalo doplňování řady, psaní do kinetického písku písmena K, M, B, a práce obrázkovým příběhem O třech králích.

Středu jsme samozřejmě začali vyprávěním zážitků z Vánoc – Co nám donesl Ježíšek, jak jsme trávili prázdniny? Kde jsme slavili Silvestr? A tak jsme si také namalovali, co nám ten Ježíšek donesl – a šup malovat vodovými barvami. Pro předškoláky jsme navíc měli připravený pracovní list – na vymalování obrázků dle čísel.
A také jsme si protáhli tělíčko při překážkové dráze – skoky snožmo, prolézání tunelem, přeskakování překážek, přelézání půloblouku, chůze po ortopedickém chodníčku, vydýchání. A po svačince jsme si sedli ke kalendáři počasí. Pozdravili jsme se a přivítali v kruhu, zopakovali dny v týdnu, měsíce, ročního období a řekli si, jaký je nový rok. Seznámení s tématem Tři  králové – Kdo to byl? Za kým přišli a proč? Přinesli s sebou něco? Jak se vlastně jmenovali? První hlásky jmen – KAŠMAR, MELICHAR A BALTAZAR. A pak už šup na procházku po okolí MŠ. Pozorovali jsme přírodu – Vypadá to jako zima? Ne? Tak jako jaké roční období? A také jsme si procvičili hrubou motoriku při přeskakování kaluží.

Ve čtvrtek jsme se rozběhali na reprodukovanou hudbu a zacvičili si s padákem. Po cvičení jsme si udělali relaxace ve dvojicích na příběh Tří králů. Pozdravili jsme se a přivítali v kruhu, zopakovali dny v týdnu, měsíce, ročního období a řekli si, jaký je nový rok. Zazpívali jsme si písničku – My tři králové. A pak jsme si popovídali – Proč Tři králové chodí po domech? Co dělají a co přejí? Předškoláci dostali navíc Pracovní list na počáteční hlásky slov (určování, co do řady nepatří). Vyrobili jsme si koruny – trhali jsme si na kousky krepový papír a následně vylepovali na korunu. A tak jsme se vydali popřát do ostatních tříd –  přání zdraví, štěstí a lásky. A opět procházka po okolí MŠ – Pozorování přírody, společné hry na louce, překonávání přírodních překážek – přeskakování kaluží, chůze po lávce, přelézání přes kmeny – procvičování hrubé motoriky.

Pátek jsme pojali maličko volněji. Zaměřili jsme se na skupinové činnosti na koberci. Skládali jsme obrázky dle velikostí, hledali dvojice u didaktických kartiček a pracovali s pet víčky – stavěli jsme královské koruny. Také jsme k práci využili pracovní sešit Sokola, kde každý měl nějaký úkol na splnění. A šup užít si dnešní hezký den venku a pořádně se vyběhat na poli 🙂

Přejeme krásný víkend 🙂

Vaši Motýlci 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko