Rodiče vítáni

Týden 3.10. až 7.10.

Zamykám, zamykám les

V tomto týdnu nás čekalo spoustu úkolů, legrace a dobrodružství.

Pondělní ráno jsme si zopakovali, jaké máme roční období. Co vše nám podzim přináší a co se děje s přírodou. Děti se naučily novou básničku o Kaštánku, přečetli jsme si příběh, jakou mají kaštánky kouzelnou a léčivou moc. Děti skládaly kaštánky na laminované předlohy, kde si procvičily i geometrické tvary.

Úterní den se nesl v kouzelném duchu. Každé dítě po příchodu do šatny našlo ve svém budníčku kaštánek, na dveřích stál vzkaz pro rodiče, že mají dětem dát kouzelný kaštánek do batohu a pošeptat heslo „Kaštánek“ kouzelnému skřítkovi ve třídě. Zde na děti už čekala paní asistentka Lucinka, kterou očaroval v noci skřítek Lesňáček, který děti prosí o pomoc s přípravou lesa na zimu. Děti s nadšením poslouchaly příběh, jak se vše přihodilo a co musí udělat, aby Lucinku zase odčarovaly. Ve třídě plnily tyto úkoly: přiřazovaly jednotlivé druhy větviček, plodů a listů k obrázkům, pojmenovávaly zvířata, která žijí v lese a stavěly pro ně domečky. Po svačince jsme se vydali na cestu skřítka Lesňáčka, který dětem schoval cestou do lesa osm úkolů. Děti měly například tyto úkoly: najít listnatým strom a 5x ho oběhnout, namalovat kamenem do hlíny obrázek, trefovat se žaludem do jehličnatého stromu, postavit domečky pro skřítky, pomocí kaštanů sestavit obrázek. Na konci stezky děti nasypaly do krmelce zvířátkům kaštany, žaludy a bukvice. Poté uzamknuly klíčem les a paní asistentka Lucinka se nám vrátila odčarovaná zpět. 🙂

Ve středu děti potrénovaly jemnou motoriku při výrobě skřítka z přírodních materiálů. Děti lepily, stříhaly a zdobily ho textilií. Užívali jsme si krásného počasí na zahradě, kde se děti staraly o záhony, vytrhaly, zbylá rajčata a odvozily je na kompost. Hrabičkami připravily záhon na sázení cibulovin. Sbírali jsme spadané listí a vyzkoušeli jsme si frotáž na papír. Děti měly radost, že se jim práce dařila.

Čtvrtek byl ve znamení focení. Všem dětem to moc slušelo 🙂 Děti spolupracovaly při hrách: tripexeso-lesní zvířátka a stromy, přiřazovaly podzimní didaktické kartičky. Venku hrály fotbal na branky a malovaly křídami na chodník.

V pátek jsme pomocí prstových barviček vytvořily krásné obrázky jeřabin, které nám zdobí šatnu. Venku jsme si užívali sluníčko.

Přejeme všem krásný a slunečný víkend a těšíme se další společné zážitky.

Magdaléna Wagnerová

Básnička:

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko