Rodiče vítáni

Týden 30.1. až 3.3.

Raketou na Mars a nebo na sjezdovku

Tento týden byl ve znamení Vesmíru a Hravého lyžovaní na Chotouni. Celý týden jsme měli vesmírnou překážkovou dráhu. Pracovali jsme s interaktivní tužkou a knihou Vesmír. Měli jsme k dispozici didaktické kartičky k tématu – geometrické tvary, bludiště, stíny, větší x menší, první x druhý, počítání planet, stavba rakety z pet víček, dřívek a mol. kostiček.

Pondělí bylo věnováno volbě prezidenta.  Co nejvýznamnějšího se událo o víkendu – volba prezidenta – víme jak se jmenuje – Generál Petr Pavel – ukazování státního znaku, vlajky a pouštění státní hymny. Obtáhli jsme si vesmírná čísla a zkoušeli je i pojmenovat.

V úterý jsme se seznámili s tématem týdne Vesmír – Co vás napadne, když se řekne Vesmír? Vyjmenování planet – vytleskávání, počítání hlásek a určování prvního písmenka jednotlivých planet. Vyrobili jsme si slunce a měsíc.  Malovali jsme temperovými barvami Slunce a vylepovali měsíc a hvězdy.

Středa byla ve znamení dramatizace – zkoušeli jsme si, jaké by to asi bylo chodit po měsíci.  Co bychom všechno kolem sebe mohli vidět a potkat? Vytvořili jsme si společnou výtvarnou práci – Vesmír. Pracovali jsme se samolepící fólií, vystřihovali jsme hvězdy, vymalovávali obrázky raket, kosmonautů nebo planet a všechno jsme společně nalepili.

Ve čtvrtek jsme se zaměřili na střídání dne a noci, měsíců a měsíců a dní v roce. Pracovali jsme s kalendářem počasí a pracovali s tabulkou ročního období.  Největší událostí dne bylo rozloučení se s naší kamarádkou Evičkou z důvodu stěhování. Bude nám všem moc chybět.

Pátek byl ve znamení závodů na Hravém lyžování – naši závodníci vybojovali medaile a někdo i šampaňské! Hurááá. Byly také pololetní prázdniny, takže provoz školky byl omezen a děti byly spojeny do jedné třídy.

Tak a teď hurááá do druhého týdne plného vesmírného dobrodružství a tobě milá Evičko přejeme na hodně štěstí další cestě životem! 🙂

Tereza Dvořáková

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko