Rodiče vítáni

Týden 30.10. až 3.11.2023

Předvečer všech svatých

Pondělní ráno jsme se seznámili s tématem týdne, přečetli jsme si příběh o tom, jak kde se slaví Dušičky, Halloween a svátek Všech svatých. Děti si zahrály na duchy – honička, poslouchaly u toho písničky z filmu, Ať žijí duchové. Poté jsme si zacvičili s tyčemi a při relaxaci jsme se zaposlouchali do písničky: Díky Vám. Oslavili jsme narozeniny Jiříka, přejeme ještě jednou všechno nejlepší!

Úterý jsme si užili oslavu Halloween v kostýmech, děti chodily ve strašidelných převlecích do vyzdobené třídy. Děti se představily v kruhu, co jsou za masku ostatním kamarádům. Zjistili jsme, že k nám na karneval zavítalo několik čarodějů a čarodějnic, ale také upír, pavoučci, Spiderman, kočička a tygr. Děti si užily diskotéku a soutěže při tanci. Nejvíce se dětem líbila hra na mumie, kde se vzájemně zamotávaly do toaletního papíru. Děkujeme za donesení zdravých dobrůtek, které přišly po tanci právě vhod. Také jsme na zahrádce měly vyhlášení soutěže „O nejkrásnější dýni“, kterou vyhrála Anežka. Všechny dýně byly moc povedené a zdobili nám vchod do třídy. Celý den jsme si moc užili 🙂

Ve středu nás čekal výlet do Kostelce u Křížku. S dětmi jsme si ráno nastavili pravidla, jak se chováme na hřbitově a v autobuse. Celou cestu do Kostelce jsme zvládli a všem nožičky skvěle fungovaly. Po příchodu jsme zavítali po schodech k místnímu kostelu sv. Martina, kde jsme šli prozkoumat hřbitov. Děti si prohlédly různé druhy hrobů a hrobek, náhrobních kamenů. Povídali jsme si o tom, co tam znamenají písmena a číslice. Děti si prohlédly různé druhy kytiček a svíček. Také jsme zapálili svíčky na opuštěné hrobce. Po odchodu ze hřbitova jsme se vydaly na místní oblíbené hřiště. Po výborných svačinkách se děti vrhly do hry na herních prvcích. Děti si užily  jízdu na klouzačce, kolotoči a houpačkách. Poté jsme sbalili batůžky a vydali se zpět k autobusové zastávce. Výlet se vydařil na výbornou 🙂 a už se těšíme na další dobrodružství!

Ve čtvrtek jsme si zahráli pohybovou hru, zacvičily jsme si s padákem, zopakovali jsme si barvy a části těla, schovávali jsme kamarády pod padák a děti hádaly, kdo nám chybí. V ranním kruhu jsme si přečetli legendu o Jackovi, O Dušičkách a Halloweenu. Děti určovaly 1 hlásku na začátku slova. Namalovaly jsme si pomocí temperových barev halloweenské obrázky, děti otiskovaly pomocí prstu obrys obrázku, poté dokreslily oči a pusu dle své fantazie.  Na zahrádce jsme hrabali listy a vařili v kuchyňce hallowennské lektvary.  Odpoledne nás čekala společná diskotéka s Mravenečky v kostýmech, holčičkám jsme nalakovaly nehty a nalepily svítí samolepky. Také jsme si užili hry a soutěže, k večeři jsme si pochutnali na pizze a poté nás čekala Halloweenská stezka na zahradě, společně jsme si zadováděli v postýlkách přečetli jsme pohádku a poté už se spalo a spalo J Děti mají obrovskou pochvalu za statečnost J

Páteční den se nesl v pyžamkovém duchu. Po probouzení dětí po pyžamové noci následovala společná snídaně, vyčištění zoubku, rozdávání diplomů a cen za pyžamkovou noc a stezku odvahy. Přivítali jsme přicházející děti v pyžámcích a overalech, zatančily jsme si na písničky na přání dětí, zacvičili jsme si s overbally. V komunitním kruhu jsme si zhodnotili týdenní blok, komu se co líbilo. Také jsme si vyprávěli zážitky z nočního spinkání a ze stezky odvahy, kdo se bál, kdo byl odvážný.

Celý týden se nám moc podařil a těšíme se na další týden.


Vaši Motýlci

Básnička: Dušičky

V kalendáři svátek máme,

na zemřelé vzpomínáme.

Na všechny, co s námi žili,

vzpomeňme si v tuto chvíli.

A za každou dušičku,

zapálíme svíčičku.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko