Rodiče vítáni

Týden 31.10. až 4.11.

Téma týdne : Předvečer všech svatých

Pondělní ráno jsme se seznámili s tématem týdne, přečetli jsme si příběh o tom, jak kde se slaví Dušičky, Halloween a svátek Všech svatých. Děti si zahrály na duchy – honička, poslouchaly u toho písničky z filmu, Ať žijí duchové. Poté jsme si zacvičili s obručemi a při relaxaci jsme se zaposlouchali do písničky: Díky Vám. Děti si vyrobily zápichy do květináčů v podobě ducha nebo netopýra.

Úterý jsme si užili oslavu Halloween v kostýmech, děti chodili ve strašidelných převlecích do vyzdobené třídy, kde byla postavena strašidelná skrýš. Děti se představily v kruhu, co jsou za masku ostatním kamarádům. Zjistili jsme, že k nám na karneval zavítalo několik čarodějů a čarodějnic, ale také upír a dýně. Děti si užily diskotéku a soutěže při tanci. Děkujeme za donesení zdravých dobrůtek, které přišly po tanci právě vhod. Poté jsme se pustili do dlabání dýní, které nám zdobí vchod do školky. Děti dlabaly lžícemi a kreslily si obličeje. Celý den jsme si moc užili 🙂

Ve středu nás čekal první výlet linkovým autobusem do Kostelce u Křížku. S dětmi jsme si ráno nastavili pravidla, jak se chováme v autobuse, v kostele a na hřbitově. Pěšky jsme došli na zastávku a vyčkávali jsme autobusu. Cestu autobusem jsme si moc užili. Při výstupu v Kostelci nás hřálo sluníčko a rovnou jsme zavítali po schodech k místnímu kostelu sv. Martina, kde jsme měli možnost podívat se dovnitř. Pan kostelník nám vyprávěl o původu kostela, že je zde jedna z nejstarších rotund v ČR, jaké se v kostele nachází malby a obrazy, pověděli jsme si modlitbičku: Andělíčku, můj strážníčku, prohlédli jsme si sakristii. Poté jsme se vydali prozkoumat hřbitov. Děti si prohlédly různé druhy hrobů a hrobek, náhrobních kamenů. Povídali jsme si o tom, co tam znamenají písmena a číslice. Děti si prohlédly různé druhy kytiček a svíček. Po odchodu ze hřbitova se děti posilnily svačinkou a vyrazili jsme na místní oblíbené hřiště. Na hřišti jsme oslavili ještě svátek Tobiáška a děti se vrhly do hry na herních prvcích. Děti si užily  jízdu na klouzačce, kolotoči a houpačkách. Poté jsme sbalili batůžky a vydali se zpět k autobusové zastávce. Výlet se vydařil na výbornou 🙂 a už se těšíme na další dobrodružství!

Ve čtvrtek děti stavěly z lega a velkých molitanových kostek kostel a strašidelný hrad. Zacvičili jsme si padákem, při tom jsme si zopakovali barvy a části těla. Schovávali jsme kamarády pod padák a děti hádaly, kdo nám chybí. Šatnu nám zdobí obrázky, předlohu ducha a netopýra si děti vykreslovaly voskovými pastelkami. Na zahrádce jsme si užili krásného počasí. Děti si hrály v kuchyňce, kde vařily halloweenské pokrmy, u pracovního ponku si vyráběly ze dřevěných prkének.

Páteční den se nesl v pečení halloweenských perníčků. Děti si vyrobily těsto, nechaly ho chvíli odležet a poté šly vykrajovat. Děti si pečení moc užily a na dobrých sladkých perníčcích si moc pochutnaly.  🙂

Básnička: Dušičky

V kalendáři svátek máme,

na zemřelé vzpomínáme.

Na všechny, co s námi žili,

vzpomeňme si v tuto chvíli.

A za každou dušičku,

zapálíme svíčičku.

Magdaléna Wagnerová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko