Rodiče vítáni

Týden 4.3. až 8.3.2023

Pojďte, pane, budeme si číst

Druhý týden s názvem: Pojďte, pane, budeme si číst.  V pondělí na děti zdolaly překážkovou dráhu, u stolečku měly připraveny didaktické materiály k tématu pohádky. Děti počítaly slabiky, skládaly názvy pohádkových postav podle vzoru, skládaly slova. Prohlížely si pohádkové knížky a pracovaly s interaktivní tužkou a knížkou Večerníčkovi pohádky. Předškoláky čekalo zjišťování školní zralosti formou modifikace podle Jiráska – děti kreslily postavu, opisovaly psací větu a nápodobovaly kresby teček. Poté je čekal test verbálního myšlení, kde odpovídaly na 20 otázek. S dětmi jsme pracovali s plakátem O Červené Karkulce, děti převyprávěly pohádku svými slovy a následně jsme si pohádku zdramatizovaly. Pobyt venku si děti užily na zahradě školky, kde si hrály v kuchyňce, u dílenského ponku, v obchůdku.

V úterý jsme se zahřáli na reprodukovanou hudbu. Děti napodobovaly chůzi princezen, rytířů, draka a obra. Rozcvičku děti zvládly v jógových pozicích – pozice stromu, motýlku, kočky, pejska a delfína. Zacvičili jsme si s padákem – procvičili jsme si názvy částí těla a barvy, relaxace se nesla v duchu pohádky O Červené Karkulce. V komunitním kruhu jsme si zopakovali dny v týdnu, názvy měsíců a ročního období. Děti dle obrázku popisovaly pohádku O Perníkové chaloupce. Poté jsme si pohádku zdramatizovali i s kostýmy. Ve výtvarné výchově jsme ztvárnili obrázek Červené Karkulky. Děti otiskly svoji ruku, jako vlka, dokreslily mu temperou uši a nalepily oči. Obkreslily si šablonu holčičky, kterou předškoláci vystřihli, mladší dětem jsme dopomohly. Poté holčice dokreslily obličej a suchými tempery dokreslily pozadí obrázku: stromy, trávu, oblohu, slunce. Pobyt venku jsme strávili přírodovědnou vycházkou po místních loukách a remízcích. Děti pozorovaly mokřady. V remízku děti stavěly domečky a zdolávaly přírodní překážky.

Ve středu odjela část přihlášených dětí do Velkých Popovic na bruslení. Ve třídě se nezahálelo a vyráběly se záložky pro maminky ke svátku MDŽ – raznice v podobě motýlků a srdíček a svoji fotku děti lepí na připravenou záložku. Děti si tento den užily cvičení na reprodukovanou hudbu a zacvičily si s kroužky. Zahrály si pohybovou hru na perníčky a zrelaxovaly s hlubokými nádechy do bříška. Pobyt venku si užily opět na zahradě, kde objevovaly nové kytičky.

Ve čtvrtek se to hemžilo ve třídě samými pohádkovými postavami. Děti měly za úkol přijít převlečení do svého oblíbené pohádkové postavy. Při ranních hrách děti sestavovaly geometrické tvary, na magnetické tabuli sestavovaly rodinu. Děti hrály didaktické hry na rozvoj postřehu a pozornosti (Dobble, Moje první obrázky). Také jsme si pouštěly reprodukovanou hudbu- znělky z večerníčků a děti hádaly, o jakou pohádku se jedná. V tělovýchovné chvilce se děti rozběhaly na písničky z pohádek, rozcvičil se s overbally, zahrály si oblíbenou hru: židličkovanou a zrelaxovaly ve dvojících a masírovaly overballem. Poté si děti pochutnaly na všech zdravých dobrůtkách, které nám rodiče donesli. Moc děkujeme 🙂

V pátek si děti malovaly svoji oblíbenou pohádkovou postavu suchými tempery. Slavili jsme 6. narozeniny Charlotky, přejeme všechno nejlepší ještě jednou :). Děti si společně pochutnaly na výborném malinovém dortu. Pracovali jsme s Emušákem Ferdou a pohádkou o kamarádství – sdílení našich dnešních nálad, následné povídání o kamarádství – co je správné a co ne? Co by se nám nelíbilo, kdyby nám kamarád dělal? Ponaučení z příběhu. Zhodnotili jsme si celý čtrnáctidenní blok, který se nám moc líbil, a moc jsme si ho užily.

Hezký víkend přejí Motýlci 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko