Rodiče vítáni

Týden 1.9. až 8.9.2023

Vítáme Tě ve školce

V pondělí jsme se sešli ve třídě Motýlků ve skoro plné sestavě. S dětmi jsme se přivítali v kroužku, seznámili jsme se s kamarády, paní učitelkami Terezkou a Majdou, paní asistentkou Lucinkou a tetou Luckou. Poznali jsme svoji značku a ukázali si, kde všude ji najdu: ve třídě na židli, v koupelně, u peřinek a v šatně. Rozdali jsme si dárečky na památku. Venku jsme poznali naši krásnou zahrádku, kde jsme si hráli v kuchyňce, u pracovního ponku, jezdili jsme na odrážedlech, hráli si na pískovišti a užívali jsme si houpaček a klouzaček. 🙂

V úterý jsme si prošli třídou a ukázali všechny hračky, kde mají své místo. Také jsme si s dětmi zacvičili s padákem. Na zahrádce na travičce jsme se s dětmi učili správnou techniku mytí rukou u lavoru s vodu a mýdlem. Pomohla nám k tomu básnička : Aby byly ručičky, čisté jako rybičky“. Užívali jsme si sluníčka na písku a na dekách, kde kluci stavěli autodráhu a holčičky si hrály s panenkami.

Ve středu děti stavěly chodníček z masážního ortopedického koberce, malovaly pomocí Bee-bot včelky. Při ranním cvičení jsme nezapomněli na protahovací cviky, správné držení těla. Zahráli jsme si hru „na sochy“ – děti reagovaly na předem domluvený signál. Společně jsme si vytvořili pravidla ve třídě- pomocí divadelních scének jsme si ukázali špatné a správné chování ve třídě. Procházeli jsme třídu a hledali a vysvětlovali jsme si piktogramy pravidel, kterými se budeme ve třídě řídit.

Čtvrtek byl ve znamení „Zoubky jako perličky“ – děti se učily zábavnou formou pomocí básniček a písniček správnou techniku čištění zoubků. Při cvičení se rozehřály na písničku „Pan doktor zub, zub“. Protáhli jsme si tělíčka se zvířátky v jógové pozici a následovala relaxace „hadrový panáček.“ Venku jsme se proháněli na odrážedlech, vařili jsme z přírodnin a kreslili jsme křídou na chodní.

V pátek měli děti za úkol donést si do školky svou oblíbenou hračku, kterou představili ostatním dětem v kruhu. Také jsme si společně prohlédli portfolia dětí a jejich miminkovské fotografie. Vysvětlili jsme si, že když byly děti malé byly u své maminky a teď když jsou větší, tak chodí do školky s ostatními kamarády. Na zahrádce jsme si pochutnali na jablíčkách, pohráli jsme si s balonem a zalili jsme záhonky před slunným víkendem.

I přes počáteční slzičky jsme si celý týden moc užili a všechny děti mají obrovskou pochvalu, že první dny zvládly úžasně 🙂

Už teď se těšíme na další dobrodružství 🙂

Krásný víkend.

Vaši Motýlci: Majda, Terezka, Lucinka a Lucka

Básnička:

Dobrý den, dobrý den,

dneska máme hezký den.

Ruce máme na tleskání

a nožičky na dupání.

Dobrý den, dobrý den,

dneska zlobit nebudem.

Dneska si to užijem.

Písnička svolávací:

Děti, děti pojďte sem, do kola se sesednem, za ruce se uchopíme, vzájemně se pozdravíme a všichni si popřejem, ať máme hezký den.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko