Rodiče vítáni

Týden 5.12. až 9.12.2022

Mikuláš a jeho kamarádi

Tento týden nám začal hezky po čertovsku. V pondělí nás totiž navštívil Mikuláš, čert a anděl. Ze začátku se nám motýlci maličko báli, ale brzy to opadlo. Motýlci si připravili pro Mikuláše krásnou básničku, řekli jsme si, v čem se polepší, a tak dostali odměnu.

V úterý na nás čekalo hned ráno veliké překvapení v podobě zasněžené krajiny. Jůů to bylo radosti. Po tom, co jsme si vymalovali a nalepili obrázek čerta a přetiskli bublinkovou fólií s černou barvou, jsme si ještě vyzkoušeli básničky, tanečky a písničky na vánoční besídku. A potom? Hurááá na sníh. Ihned se děti pustily do stavění sněhuláka, koulování a dělání andílků ve sněhu.

Ve středu nás navštívila paní Kolouchová s hotovými perníčky, které děti krásně ozdobily a mohly si vzít domů. Měly z výrobků obrovskou radost. Ještě jsme si vyrobili anděla – vymalovali, nalepili a přitiskli bublinkovou fólií s bílou barvou. To máme ale krásnou šatnu.

Čtvrtek a pátek byl zaměřený na přípravy na Vánoční besídku – zkoušení básniček, zpěv koled, příprava tanečků a dalšího vystoupení.

Ač nás tento týden bylo skutečně pomálu, tak musím říci, že  děti připravovaly besídku velice svědomitě a máte se na co těšit 🙂

Tak šup do třetího adventního víkendu a pak už na Vánoční besídku 🙂

Tereza Dvořáková

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko