Rodiče vítáni

Týden 5.2. – 9.2.2024

Raketou na Mars

I tento týden jsme cestovali do vesmíru, ráno nás provázely didaktické materiály k tomuto tématu. Děti spojovaly stejné dvojice, hledaly stíny, určovaly první a poslední, pracovaly s geometrickými tvary a obtahovaly hvězdy. Pracovaly s interaktivní tužkou a knížkou Vesmír. Při tělovýchovné chvilce jsme si prošli překážkovou dráhu, děti běhaly mezi kužely, proskakovaly kroužky, přeskakovaly snožmo, přelézaly půl oblouk, prolézaly tunelem, cvičily na balanční podložce  bosu.  Děti si zahrály pohybové hry: Zajíček své jamce, Chodí pešek okolo. Zrelaxovaly v jógové pozici králíčka. Pro přihlášené dětí začal týden  Hravého lyžování. V pondělí se na svahu seznámily s lektory, zopakovali si bezpečnost na svahu a nastavení pravidel. Přivítali se básničkou, běhali v lyžácích do kopce, vyzkoušeli jízdu na pásu, rozcvičili na svahu a rozdělili se do skupin. Děti poté vymyslely názvy týmů a užily si první lekci. Všem patří obrovská pochvala.

V úterý se děti rozehřáli na písničku „Letím, letím, hledat světy“, rozcvička probíhala se zaměřením na posílení a masáž plosky nohou a chůzí po laně. S dětmi jsme začali tvořit společnou výtvarnou práci vesmíru z barevných nalepovacích fólií. Venku jsme si užili společnou vycházku se třídou Mravenečků, pozorovali jsme přírodu a zahráli jsme si společné hry: Cukr, káva, limonáda a Honzo, vstávej. Naši lyžaři si užili 2. den Hravého lyžování na Chotouni.  Po přivítání a pozdravení lyžaře čekalo učení se zastavit dolů z kopce, lyže do pizzy-zdokonalování lyžařských dovedností. 

Ve středu jsme se díky virtuální realitě vesmír Solar systém Scope – prohlíželi sluneční soustavu, souhvězdí, povrch Slunce a Měsíce, prohlíželi jsme si také obrázkové  knihy pro děti o vesmíru, planetách a hvězdách. Dotvářeli jsme společné dílo vesmír- lepení planet, hvězd a kosmonautů, dětí si na ruličku lepily složené papíry jako ruce a nohy.
Pobyt venku jsme si užili, děti probíhaly slalom mezi stromy, pozorovaly změny v přírodě, když fouká vítr. 
3. Den Hravého lyžování na Chotouni začal opět pozdravením s lektory, poté jízdou na pomě a zdokonalováním lyžařských dovednostní. Nové pozice v lyžování. 

Ve čtvrtek jsme se díky deštivému počasí nedostali na procházku, tak jsme stihli o to více aktivit ve třídě. Při ranních hrách byly dětem nabídnuty didaktické materiály k tématu Vesmír, virtuální realita vesmír Solar systém Scope – prohlížení sluneční soustavy, souhvězdí, povrch Slunce a Měsíce. Zahráli jsme si logické hry: pexeso, Robot-face-race. Na tabletu jsme si pustili vzdělávací pohádku  Paxi a vesmír. Děti si pohráli s kinetickým pískem, stavěly planety  vymýšlely jim jména.  Při cvičení jsme se zahřáli na reprodukovanou hudbu, běhali v kruhu, zakopávali nožičky, chodili po patách a po špičkách a protáhli jsme si tělíčka v jógových pozicích. Zopakovali jsme si názvy planet a určovali jsme,  jak jsou daleko od slunce, hledali jsme v encyklopedii různé názvy souhvězdí.  Děti si užili 4. den Hravé lyžování na Chotouni a jsou to největší borci, protože lyžovali po celou dobu za deště, pochvala největší všem 🙂

Pátek byl ve znamení opakování všech informací o vesmíru, děti si vykreslovaly kosmonauty pastelkami, zhodnotili jsme si blok Raketou na Mars. Děti si na Hravém lyžování v Chotouni užily závody, projížděly slalom a jezdily na skokánku, rodiče fandily a podporovaly malé lyžaře. Celý týden jsme si moc užili a těšíme se na další týden 🙂

Vaši Motýlci 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko