Rodiče vítáni

Týden 6.2. až 10.2.

Raketou na Mars

I tento týden byl ve znamení Vesmíru. Celý týden jsme měli vesmírnou překážkovou dráhu. Pracovali jsme s interaktivní tužkou a knihou Vesmír. Měli jsme k dispozici didaktické kartičky k tématu – geometrické tvary, bludiště, stíny, větší x menší, první x druhý, počítání planet, stavba rakety z pet víček, dřívek a mol. kostiček.

V pondělí jsme procvičovali barvy a geometrické tvary s pomocí planet. Povídali jsme si o tom, zda je možné, že byl člověk ve Vesmíru. A vím, jak se jmenoval? A jak se tam dostal? To děti velice zajímalo. Ale největším lákadlem celého dne byla práce s keramickou hlínou, kterou mají děti velice rády. Děti si vybraly, že chtějí tvořit raketu, a tak se pustily do díla 🙂 To budete panečku koukat, jak byly děti strašně šikovné.

V úterý jsme pracovali s obrázkem planety Země. Pracovali jsme s globusem a atlasem. Povídali jsme si, co značí na globusu modrá barva, co zelená a co hnědá. Čekal na nás také pracovní list s vesmírnou tématikou, kde jsme kroužkovali – první, druhý a poslední. A také se konala první návštěva solné jeskyně na Herinku. A skutečně přijely děti nadšené.

Ve středu jsme dokončovali práci s keramickou hlínou s dětmi, které přišly po nemoci do školky. Zopakovali jsme si básničku Země a procvičovali základní pojmy – větší x menší, blíž x dál pomocí planet sluneční soustavy. A také se konala 3. lekce školičky bruslení ve Velkých Popovicích.

Čtvrtek byl nejvíc očekávaný den týdne, protože se jelo na výlet! Huráá 🙂 vydali jsme se Planetária v Praze. Velkým zážitkem byl již výlet autobusem a následné těšení na co, co se na nás v planetáriu chystá.  Prohlídka atrakcí v planetáriu. Následné povídání o planetárium – hvězdách, slunci a měsíci a zimní pohádka Anička a Nebešťánek – vyprávění Aničky o tom, jak jednoho večera spadne do křoví vesmírná loď. Anička se seznámí s Nebešťánkem a ten jí vezme vesmírnou lodí do vesmíru. Seznámí ji se slunce, hvězdami a planetami. Ty si jednu po druhé společně prohlédnou a Nebešťánek řekne Aničce nejdůležitější informace o dané planetě. Po probuzení Anička najde pod vánočním stromečkem plyšového Nebešťánka i s vesmírnou lodí.

V pátek jsme pracovali s magnetickými planetami, které nám přinesl ukázat náš kamarád Jarýnek. Opakovali jsme si názvy planet, povídali jsme si o barvách planet – jaká je plynná, ohnivá a ledová? Udělali jsme si pracovní list s vesmírnou tématikou dle vlastního výběru – obtahování linky, počítání planet, bludiště, stíny, a přiřazení planet dle barvy.

Tak a teď hurá do prázdninového týdne 🙂

Tereza Dvořáková

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko