Rodiče vítáni

Týden 6.6. až 10.6.

Cestování a léto

Tento týden nám začal maličko netradičně – návštěvou Police ČR. Paní policistka se nám představila a ukázala, co má všechno policista u sebe? Podle čeho poznáme, že jde o pána policistu? Paní policistka si pro nás připravila pohádku – pohádku jsme si poslechli a paní pólistka se na celý příběh doptávala. O co v příběhu šlo? Co se ukradlo? Kdo to ukradl? A jak to celé dopadlo? Dále jsme si s paní policistkou povídali – Kdy se volá policie a proč? Povídali jsme si o tom, proč je důležité vědět, co znamenají jednotlivé barvy na semaforu? Co by se stalo, kdybychom to popletli? Procvičovali jsme kritické myšlení a naučili se novou básničku Semafor.

V úterý nás čekalo focení celé třídy dětí. No to bude ale krásná fotečka. Povídali jsme si o tom, kam všude můžeme cestovat? A čím? Co bych si zabalila s sebou do kufru? Kde jsme byli na dovolené? Pamatujeme si název země? A pak si společně obrázek kufru rozstříhali, poskládali a nalepili.

Procvičovali jsme pravolevou orientaci – kam odplouvá loď? Počítali jsme symboly léta, vytleskávali názvy ovoce, určovali písmenka dovolenkových symbolů a balili společně do kufru, co všechno bychom s sebou na dovolenou potřebovali zabalit.

Ve středu jsme si povídali o charakteristikách jednotlivých ročních období – co je typické pro jaro, léto, podzim a zimu? Jaké máme teď roční období? A jaké je při něm počasí? Jak chodíme v létě oblečení? Co všechno můžeme dělat? Dokončovali jsme keramiku – barvili jsme si své domečky.

A nesmíme zapomenout na procvičování tanečku na zahradní slavnost pro rodiče. To jsou, ale takové šikulky 🙂 To budete všichni koukat.

Ve čtvrtek nás čekal slíbený piknik. Vzhledem k počasí jsme se rozhodli využít dětské hřiště v obecním parku. Rozložili jsme si deky, spapali svačinku ze školky a pustili se do hraní. Skluzavka, houpačky, prolézačky, lanové dráha, lanovka. Následně jsme si rozbalili dobrůtky od maminek, co nám nachystaly do batůžku. Mňam mňam 🙂 a to nám jedna maminka upekla na piknik i dobroučké muffinky. To bylo ale krásné společné dopoledne.

V pátek pro nás byl speciální výletem do MŠ Pampelišky autobusem, kde na nás čekali Hasiči z Jílového u Prahy. To bylo ale zajímavostí při pátku. Zpět jsme se vydali krásnou procházkou do Sluníčka pěšky. To jsme ale šikulky kolik jsme toho našlapali.

Tento týden byl zážitků 🙂

Básnička:

Semafor

Co máš dělat na červenou,

když se kolem auta ženou?

Na chodníku klidně stát,

v jízdní dráhu nevbíhat.

Co znamená tahle změna,

když je žlutá rozsvícená?

Připrav se a pozor dej,

čekej nikam nespěchej.

A když svítí zelená,

Co to děti znamená?

Malí jako velicí,

všichni přejdou silnici.

Tereza Dvořáková

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko