Rodiče vítáni

Týden 8.5. až 12.5.

U maminky je dobře

Týden nám začal hned státním svátkem, tím jsme si prodloužili víkend. 

Úterý jsme začali překážkovou dráhou. Čekala nás také spousta aktivit s interaktivní tužkou a knihou hravé učení, čísla a písmenka. Pracovali jsme s modelínou – dokončování maminčiných korálů, kreslili jsme, stavěli dřevnou stavebnici chlapečka a holčičky. Pracovali jsme s didaktickými listy k tématu maminek –  skládání maminek k sobě, skládání jak maminka rostla, sluchová percepce, zraková percepce, didaktické kartičky k tématu maminka – přiřazování, počítání, hledání jiného obrázku a hledání stínů.

Popovídali jsme si o tom, jak jsme trávili pondělní státní svátek? Seznámili jsme se s úkolem, který nás čeká – sběr pampelišek na pampeliškový med pro maminky. Museli jsme si na to také nakrájet pomeranče a citrony a dát ho vařit. Následovala práce na zahrádce – natírání záhonků, zalévání rostlinek a keříčků.

Ve středu nás čekalo zjišťování hudebního talentu pod vedením ZUŠ Takt. Děti si zazpívaly u klavíru, reagovaly na veselou či smutnou hudbu a řadu dalších zajímavých technik. Ale ještě jsme museli dokončit výrobu pampeliškového medu – vymačkání a přecedění pampelišek, přidání cukru, vaření a naplnění skleniček. Muselo to být vše hotové, neboť středeční odpoledne bylo věnované našim nejúžasnějším maminkám. Bylo to odpoledne, které pro maminky skrývalo řadu stanovišť. Ať už se jednalo o fotokoutek, keramický koutek, pedikúru, kadeřnictví, masáže rukou či kavárna, kde bylo pro maminky připraveno občerstvení – bábovka, ovocný koláč, káva, limonáda či čajíky. Potom děti předaly maminkám vyrobená přáníčka a dáreček v podobě uvařeného medíku.

Čtvrtek byl výletní den. Vydali jsme se se třídou Mravenečků na celodenní výlet na farmu do Nechánic. Cesta krásně ubíhala, ale na posilněnou jsme se zastavili a udělali si zastávku na svačinku. A že se dětem zastávka moc líbila 🙂 Všichni se posilnili a šup pokračovat do Nechánic. Už z kopečka jsme viděli krásný rybníček a statek. Při příchodu na nás čekalo veliké překvapení – čerstvý melounek pro děti. To bylo ale radosti. Největším zážitkem byla ale pštrosice Tonička, která paní učitelku Dášu klovla do ucha (líbila se jí její naušnice) 🙂 Po svačince jsme se rozdělili do skupinek a šli na zvířátka. Dostali jsme speciální kartáče na hřebelcování oslíků. Těm se to moc líbilo. A nám taky 🙂 byl to skutečně zážitek hladit si zvířátka jako je oslík, kozičky, ovečky a prasátko. Mohli jsme si pohladit králíčka a podívat se na úplně maličké, čerstvě narozené. Podívali jsme se na veverky, která před námi pěkně dováděla. Podívali jsme se také na koníky, do stájí, kde koníčky spinkají. Pohráli jsme si na hřišti a šup na obídek připravený od našich maminek 🙂 a čekala nás ještě cesta do Kostelce u Křížků, kam jsme se těšili na dětské hřiště. Tam jsme si pohráli a ještě na děti čekalo překvapení – zmrzlinka. Do té se všichni pustili a teď už jen cesta autobusem do školky. A je po výletě 🙂 jééé to byl ale krásný výlet 🙂

Pátek byl ve znamení hraní, odpočinku a také povídaní o tom, co se nám na výletě nejvíc líbilo a nelíbilo. Zhodnotili jsme celé téma o mamince a zasázeli zbylé sazeničky do záhonků.

Tak a teď už hurááá na víkend a další týden plný zážitků 🙂

Tereza Dvořáková

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko