Rodiče vítáni

Týden 9.10. až 13.10.

Zamykání lesa

Tento týden jsme si postavili překážkovou dráhu s nejrůznějšími cvičícími prvky, pracovali jsme s interaktivní tužkou a knihou Svět zvířat. Pracovali jsme také s knížkou Život v lese. Dále jsme se zaměřili na didaktické obrázky k tématu les – zvířátka, houby, stromy, plody podzimu a zkoušeli všechno pojmenovat. Tahali jsme si kartičky s různými otázkami, které se týkají podzimní přírody. Přiřazovali jsme kaštánky ke geometrickým tvarům a zkoušeli je napodobit. Také jsme přiřazovali šišky ke stromům dle čísla, které u něj bylo napsané.

V pondělí jsme se rozběhali na reprodukovanou podzimní hudbu, zahráli se pohybovou hru na zvířátka, na domečky a zrelaxovali jsme se při relaxační hudbě. Pozdravili jsme se v kroužku, spočítali jsme se, zopakovali jsme si dny v týdnu, měsíce  roce a roční období. Určili si dnešní počasí a přiřadili vhodný obrázek na kalendář počasí. Řekli jsme si básničku Ježeček. Říkali jsme si slova, která nás napadnou, když se řekne les a zkoušeli určit první hlásku slova a slovo vytleskat. A v neposlední řadě jsme si také na naší smajlíkové tabulce určili, jak se dnes máme.  Od rána jsme ale byli pylní jako včeličky a tvořili ježečka. Menší děti vylepovali ježečka pomocí krepového papíru a předškoláci půlili papírky a také vylepovali ježečky. Ale aby toho neměli málo, tak ještě dostali na vypracování pracovní list na prostorovou orientaci. A protože nám počasí moc nepřálo, rozhodli jsme se jít zkontrolovat do krmelce, zda zvířátka snědla to, co jsme jim tam minulý týden donesli. Zopakovali jsme si rozdíly mezi jehličnatým a listnatým stromem, zkusili poznávat podle listů stromy a pojmenovávat plody, které jsme cestou potkali.

Úterý bylo ve znamení fotografování s podzimní tématikou. Děti přišly krásně upravené a šlo se na to. Paní fotografka si pro nás připravila krásné pozadí s dýněmi, světýlky, vřesy a oříšky. To bude ale krása až fotečky dorazí. Jako každý den jsme si udělali komunikační kroužek, kde jsme si řekli vše potřebné a pustili jsme se do práce s didaktickými obrázky zvířátek. Pojmenovali jsme si je – určili hlásky, počet slabik, a zda zvířátka spinkají zimním spánkem. Pracovali jsme také s otočnou tabulkou a určovali, kde se nám zvířátka schovávají. A připravili si spícího medvěda – nabarvili jsme si tácek na hnědo a ve středu ho musíme dodělat.

Ve středu jsme se rozehřáli při běhu v kroužku. Běhali a měli vysoká kolena, zakopávali jsme. Zacvičili jsme si s padákem – kolo, kolo, mlýnský. Schovávali jsme se pod padákem, zahráli jsme si pohybovou hru na ježka a zrelaxovali se na padáku. Potom jsme si museli nalepit fotku do spícího medvěda a přidělat mu uši. A vzhledem ke krásnému počasí, jsme se rozhodli vyrazit užít si jedny z posledních krásných dní na zahradě 🙂 Přihlášené předškoláky čekala 1. lekce školičky bruslení ve Velkých Popovicích. Zaslouží velikou pochvalu, protože těm to ale šlo 🙂

Čtvrtek nám začal modelováním lesa – někdo modeloval strom, někdo zvířátka a někdo houby. Ale to jsou povedené výtvory. Potom jsme se na cvičení pořádně rozběhali, protáhli jednotlivé části těla, zahráli si pohybovou hru na houbičky a cvičení zakončili vzájemnou masáží kamaráda při pohádce O medvídkovi.  Ale na co jsme se těšili úplně nejvíc? No přece na záchranáře a sanitku. Celý program byl připraven na dvě části. První část byla zaměřená na praktické ukázky toho, co se může stát, a jak to můžeme řešit. Řekli jsme si, koho zavoláme, když má náš kamarád nějaký úraz. Řekli jsme si telefonní číslo na sanitku, vyzkoušeli jsme si některé „rány“ obvázat a ošetřit. A za odměnu si děti udělaly svého malého záchranáře. Program byl velice hezky dělaný a pro děti poutavý. Moc je to bavilo. Druhá část byla venku se sanitkou. Děti si prohlédly sanitku i zevnitř. Ukázali jsme si, co všechno v sanitce najdeme, a na co to tam je připravené? A samozřejmě každý náš šikula získal diplom záchranáře. Celé krásné dopoledne bylo zakončeno fotkou se sanitkou. A tu už si můžete prohlédnout zde (o kousek níže), a nebo v šatně 🙂

V pátek jsme se zahřáli s Míčovými hrami – trénujeme úchop, hod spodem a hod vrchem. Zasoutěžili jsme si ve družstvech a kapitáni si vybírali členy svého družstva. Děti si posílali míče nad hlavou a mezi nohama. Dále jsme pracovali s demonstračními obrázky lesa a s knížkou Rok v lese. Předškoláci dne měli barevnou angličtinu s paní lektorkou Péťou.

Tak a teď si užít hezký víkend a v pondělí se těšíme 🙂

Vaši Motýlci 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko