Rodiče vítáni

Týden 9. – 13.5.

Mláďata, hospodářská zvířata

Tento týden jsme se zaměřili na hospodářská zvířata a jejich mláďátka. V pondělí jsme si přečetli motivační pohádku O kočičce, která zapomněla mňoukat. Příběh jsme si přečetli, a děti poslouchaly a pak odpovídaly na otázky. Co kočička zapomněla? Jaká zvířátka v příběhu vystupovala, a jaké zvuky vydávají? Kdo nakonec kočičce pomohl? A jak jí pomohl? Jak to celé dopadlo? Po svačince jsme se vydali podívat se na Mandavu na koníčky. Povídali jsme si kolik jich vidíme? Jakou mají barvu? Kde jedí? A co vlastně jedí?

V úterý jsme si při relaxaci vyprávěli pohádku O prasátku Toníkovi a kočičce Emilce, což se dětem moc líbilo a s příběhem mi pomáhaly 🙂 Tvořili jsme zvířecí rodiny s kartičkami a pojmenovávali jednotlivé členy „zvířecí rodiny“, napodobovali jsme zvuky zvířátek. Vytvořili jsme si husičky z otisků korků.

Středa byla pro děti jeden velký zážitek. Vydali jsme se na Typtův statek Chotětice. Po příjezdu autobusem na statek se děti nasvačily a ochutnaly domácí dobroty od majitelů statku, jako byl perník, vajíčková pomazánka, paštika či rohlíček s marmeládou. Po naplnění bříšek nás čekala prohlídka statku s povídáním. Ale velký úspěch mělo krmení zvířátek, které jsme na statku viděli. Kravičky, telátka, prasátka i maličká selátka. Byl to moc krásný zážitek. Ale největším zážitkem, měla projížďka na valníku na pastvu (podívat se na to, kde kravičky žijí). Krásný zážitek i pro nás dospěláky J Po příjezdu se mohli děti vyfotit v traktoru a maličko si pohrát a pak hurá zpět do školky 🙂

Čtvrtek byl ve znamení tvoření ovečky z popcornu, práce s didaktickými kartičkami zvířátek a hádanek. Říkali jsme si přirovnávání se zvířátky pomocí kartiček. Povídali jsme si o tom, jaká zvířátka jsou pro člověka užitečná a proč? Jaký užitek, z jakých zvířátek máme. Zpívali jsme si písničku „Když jsem já sloužil ..“.

V pátek  nás čekala rytmická show na zahradě školky. Byla to velká paráda plná tance, hudby, smíchu a tleskání.

To byl zase ale krásný týden, tak a hurá do dalšího týdne plného hmyzu 🙂

Básničky:

Kočka s dvěma koťaty,

Zamňoukala za vraty:

„Kde se ten náš táta toulá?

Zavolejte na kocoura!“

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko