Rodiče vítáni

Týden 19.-23.2.2024

Masopustní veselí

Nastaly jarní prázdniny, čas, kdy spousta rodin tráví společné chvíle s dětmi na horách, či jinde. Naše školička na rozdíl od základních škol zůstala však otevřená pro děti, které nemohly být se svými rodiči. Vzhledem k velmi nízkému počtu přihlášených dětí, došlo ke sloučení všech věkových kategorií do jedné třídy a tak si těch „devět statečných“ dětí mohlo užít prostory třídy Včeliček plnými doušky a pohrát si neomezeně s hračkami, které zde starší kamarádi mají.

Od pondělí až do pátku provázela děti spousta her, ať již pohybových (zaměřených na prostorovou orientaci), nebo mnoho dalších s jemnou a hrubou motorikou. Děti si hrály samostatně či ve skupinkách dle své vlastní fantazie, prohlížely si obrázkové knížky a časopisy, kreslily obrázky pro své rodinné příslušníky, opakovaly základní číselnou a barevnou řadu, rozlišovaly menší/větší, stavěly různé puzzle a mnoho zajímavých prvků z lega či magnetické stavebnice. Děvčata s velkou oblibou pracovala v kuchyňce či kosmetickém a kadeřnickém koutku. Chlapce pro změnu zaujaly hry s autíčky či stolním fotbálkem.

Každý den jsme pobyli na čerstvém vzduchu na naší školní zahradě, kde mohly děti využít mnoho herních prvků (houpačky, kolotoč atd..), kreslily křídami na chodník, nebo jsme se také zaposlouchali do zpěvu ptáčků kosáčků, kteří nám již svým krásným zpěvem hlásí, že přichází, sice pomalu, ale jistě, jaro.

Vám přejeme Všem krásný víkend a v pondělí 26. 2. 2024 se na Vás budeme těšit.

P.s. všem marodům přejeme brzké uzdravení , nezapomeňte na řádný příjem tekutin a velké množství vitamínů.

Tým zaměstnanců MŠ Sluníčko

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko