Rodiče vítáni

15. 4. – 19. 4.2024 Den Země, 4 živly

Tento týden jsme si povídali o čtyřech živlech.

V pondělí nás čekalo focení kolektivu a předškoláky focení do ročenky. Všem dětem to moc slušelo.

V úterý jsme si povídali o živlu vody a zopakovali jsme si k čemu vodu potřebujeme, ale také co vše voda dokáže. Malovali jsme modelínou na papír oheň nebo sopku.  Podívali jsme se, jak to vypadalo, když byla v Praze 100 letá voda. Děti přelévaly vodu z nádoby do nádoby, nabíraly vodu lžičkou, pipetou, hadrem. Přihlášené děti si jely procvičit své dovednosti do plaveckého bazénu v Benešově.

Ve středu jsme probírali oheň, na co všechno ho potřebujeme a co vše oheň může způsobit a jak nám může ublížit. Děti ve skupinkách třídily kartičky s odpadky do správného kontejneru.  Procvičovali jsme básničku živly.

Ve čtvrtek nás čekal živel země-zemětřesení, sesuvy půdy. Také nás čekala vycházka do Lidlu na Mandavě. Děti si samy zaplatily to, co si v obchodě vybraly. Věci si pak daly do batůžků a pokračovaly na dětské hřiště, kde jsme si náš „velký nákup“ mohli sníst J

A je tu pátek a poslední živel vítr. Rozhovory  o tornádech, vichřicích. Čekala nás hudební pohádka od P. Hamajdové  O malé čarodějnici Malče. Děti přidávala do příběhu, zpěvu a tance.

Tento týden jsme popřáli dvěma oslavencům. A I když nebylo teplo tak jsme chodili na zahradu, kde si to vždy děti moc užijí.

Hanka, Pavla a teta Aja

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko